Ana sayfa Ürün İnceleme Lenovo Thinkvision M14t

Lenovo Thinkvision M14t

Lenovo’nun taşınabilir monitörünü tüm detayları ile inceledik.

0

Lenovo, son dönemin inovasyonda öne çıkan markalarından. Geçtiğimiz aylarda duyurulan katlanabilir ekranlı notebook’u ile rüzgar gibi esen markanın bir diğer çarpıcı yeniliği de 14 inç ekranlı taşınabilir monitörü Lenovo Thinkvision M14t. Aslında ona monitör demek son derece tuhaf, bir tür ‘notebook’u ya da akıllı telefonu tablete dönüştürücü’ de diyebiliriz. Genel itibarıyla USB Tip-C bağlantısı ile hemen her şeye bağlanabilen, verimlilik, iş ve eğlence odaklı bir çözüm. Yine sıra dışı bir Lenovo imzası…

30 x 17 cm gibi bir ölçüyle sizi karşılıyor ve ağırlığı da sadece 700 gram. Çok ince ve az yer kaplıyor. Tek elde rahatlıkla taşınabilir. Ancak dikkat edin, o kadar hafif ki bazen tek elle çalışma masanıza bırakmak istiyorsunuz ve bu anlarda bazı istenmeyen kazalar söz konusu olabilir, ilk başlarda aşırı düzeydeki hafifliğine karşı ilginç bir alışma süreci yaşayacağınızı belirtmekte yarar görüyoruz.

60Hz yenileme hızı ve 300 nit parlaklık sunan 1920 x 1080 çözünürlüklü 14 inç WLED ekranla geliyor. 16:9 ekran en/boy oranına sahip. Çoğu notebook’taki bu form faktörü taşınabilir formda yaşatıyor. 178 derecelik görüş açısı ile çarpıcı bir ‘ekip ürünü’ aynı zamanda. İki yanınızdaki kişiler, siz onu kullanırken rahatlıkla ekranda olup biteni, belki sunumunuzu izliyor. Elbette kullanım konusunda bazı ilginç detaylar var, birazdan geçeceğiz…

Hızlı tepkime süresiyle dikkat çeken modelde düşük güç tüketimi diğer öne çıkan özellikleri arasında. Uzun süre mobil kalabiliyorsunuz bu sayede. Uzaktan çalışma gibi yeni nesil ihtiyaçların bir sonucu olarak bolca mobil kalmanın gerekli olabileceği günümüzde bu özelliğinin ciddi avantaj sağlayacağına şüphe yok.

USB Tip-C üzerinden şarj olduğunu da belirtelim.

Kutusu oldukça başarılı. Kolayca açılıyor ve içeriğine saniyeler içerisinde ulaşıyorsunuz. Kutu içeriğinde ihtiyacınız olan her şey var. 1 tane Tip-C ile sizi karşılıyor. Dokunmatik ekran kalemi ve hoş bir kılıfı var. Kullanımına gelince…

Arabirim vasıtasıyla Windows veya Mac bilgisayara ya da mobil cihaza takıyorsunuz. Ardından da ister ikinci ekran olarak isterseniz dokunmatik kalemi ile desteleyen Windows bilgisayarları bir nevi dokunmatik ekranlı şekilde kullanarak bu sofistike cihazı deneyimliyorsunuz. Çizim ekranı olarak kullanım imkanı da sağlıyor.

14 inç ekranı ile notebook kullanımı farklı senaryolara son derece açık. Özellikle sunum ve dokunmatik ekran kalemi ile kullanım ise öne çıkıyor. Diğer taraftan akıllı telefon entegrasyonu da ilginç bir deneyim vadediyor. Telefonu takıp, akılı telefonla bir klavye eşleştirerek mobil cihazınızı klavyeli, 14 inç ekranlı bir bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz örneğin. Ayrıca Lenovo Thinkvision M14t ile 6 inçlik küçük ekranınızdan YouTube videosu açıp 14 inç ekranda izleyebiliyorsunuz.

Stand kısmında havalandırma kanallarına sahip olması bir diğer artı puan unsuru. Uzun saatler boyu çalışsa da ısınmıyor.

Muazzam bir malzeme kalitesine sahip olduğunu belirtmek gerek. Genel itibarıyla çalışma masanızda çok yer kaplamadan zarafetini sergiliyor. Kamera ve hoparlörü yok. Kablosuz bağlantı desteği bulunmuyor.

Artılar

Fiyat

Hafif ve ince

Şık tasarım

Performans

 

Eksiler

Hoparlör olabilirdi


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here