Ana sayfa Donanım Lenovo IdeaPad S10-3

Lenovo IdeaPad S10-3

0

Güçlü mobilite

Lenovo”nun IdeaPad serisinin yeni netbook modeli S10-3, ilk bakışta çarpıcı olmamakla birlikte, şıklığıyla dikkatinizi çekiyor. Ancak mat ve parlak siyah karelerden oluşan kapak deseninin hikmetini kullandıkça anlıyor ve takdir ediyorsunuz: Netbook”un kaplaması sayesinde, parlak kaplamalardaki gibi parmak izi tutma sorunu yaşanmıyor.  Bilgisayarı açtığınızda, klavye boyutu S10-3″e bir artı puan daha kazandırıyor. Netbook”un klavyesi ergonomik ve daha büyük bir notebook”un klavyesi kadar rahat kullanılıyor. Ancak konu S10-3″un touchpad”ine gelince işler biraz değişiyor. Geniş olmasına rağmen touchpad ne yazık ki hayal ettiğiniz kadar hızla kullanılamıyor. Siz parmağınızı hareket ettirseniz de, ekrandaki okun o noktaya gelmediğini, kimi zaman da o noktaya birden zıpladığını görebiliyorsunuz.
 
Lenovo

 

 

 

 

Lenovo  

Quick Start ile hızlı başlayın
Cihaz, açılırken VeriFace teknolojisiyle yüz tanımlaması yaparak şifrenizi yüzünüzden okuyabiliyor. Ayrıca ki benim en beğendiğim özelliği olan Quick Start tuşuyla, Windows”un açılmasını beklemenize gerek yok. S10-3, bu esnada internete, oyun ya da fotoğraf galerinize hızla erişmenizi sağlıyor. Aceleci kullanıcılar için oldukça güzel bir özellik.

Lenovo”nun Direct Share  özelliği bu cihazda da kullanılmış. Tek bir tuş yardımıyla internete bağlanmadan diğer bilgisayarlarla fotoğraf, dosya veya e-postalarınızı paylaşabiliyorsunuz. Böylelikle zamandan tasarruf sağlarken, karmaşık işlemler dizisinden de sıyrılıyorsunuz.

Lenovo S10-3″ün ekranıysa performansında hiçbir sorun yaşatmıyor. 10 inç boyutundaki LCD ekranından 1024 x 600 çözünürlükteki hem videoların, hem de internet sitelerinin tadını yeterli derinlik ve kontrastla çıkarabiliyorsunuz. Hoparlörler de birçok netbook”un ötesinde, keyifli ve güçlü ses çıkışı sunuyor.

S10-3, DDR3 bellek desteği ile gelen yeni 1.66-GHz Intel Atom N455 işlemci, 1GB RAM, 160GB sabit sürücü gibi konfigürasyon özellikleri, sizi hızıyla şaşırtmayan, ancak tüm uygulamaları sorunsuz gerçekleştirebileceğiniz bir performans sunuyor. İşlemcisine entegre edilen GMA 3150 entegre ekran kartı gibi detaylarla küçük bir ekrandan beklenenin daha üstünde performans sunuyor. Cihaz, ayrıca Windows 7 Starter işletim sistemiyle beraber geliyor.

 

Güçlü kablosuz bağlantı

Tabii bir netbook”tan beklenen en önemli şey, mobilite. Gelişmiş kablosuz özelliğiyle yan odamızda yer alan modemimizdeki internet sinyal gücünü, duvarlara takılmadan kusursuzca alabildiğini söyleyebiliriz. Beklentimizin üzerinde bir performans sergileyen S10-3″ün kablosuz bağlantı özelliğinin, standartların üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Lenovo IdeaPad serisinin bir diğer genel özelliklerinden biri olan aktif koruma sistemi olan APS koruması, S10-3″te de yer alıyor. Zira sakar kullanıcılar için epey kurtarıcı bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle herhangi bir çarpma ya da düşme sonucunda sabit diskinizdeki veri kaybını sizin adınıza önlüyor. Sonuç olarak, IdeaPad S10-3 yaklaşık 7 saatlik pil ömrü, kablosuz bağlantı özellikleri ve hızlı kullanım özellikleriyle beklenenin ötesinde bir performans sergiledi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here