Ana sayfa Ürün İnceleme LaCie 2 TB Rugged Thunderbolt

LaCie 2 TB Rugged Thunderbolt

Hem USB 3.0 hem de Thunderbolt uyumlu sabit sürücü LaCie 2 TB Rugged inceleme konuğumuz...

0

Sayısız fotoğraf ve veri için dahili depolama alanlarının yeterli olmayabildiği aşikar. Bu noktada depolama üniteleri, dijital hayatın olmazsa olmazları arasında. Depolama alanının yanı sıra yüksek veri transferine imkan tanıyan özellikler vadeden aygıtların ötesinde, dayanıklılık konusunda iddialı, ayrıca Thunderbolt uyumlu ilgi çekici bir sabit sürücüyü test merkezimizde ağırladık. LaCie 2 TB Rugged Thunderbolt adıyla gelen aygıt, güçlü bir izolasyon sağlarken yüksek hıza işaret eden argümanları da uçlara yaşatıyor. Detayları ilginizi daha fazla çekecek…

Oldukça enerjik ve modern kutusundan aygıtla birlikte USB 3.0 kablosu ve hızlı yükleme kılavuzu çıkıyor. Görür görmez farklı olduğunu hissettiriyor. Turuncu renkteki kauçuk koruma çerçevesiyle dikkat çeken aygıt, ayrıca dayanıklı metal kaplamaya sahip. 350 gram civarında bir ağırlıkta, 2,5 inç ölçülerinde. Taşınması, bilgisayarın üzerinde ya da yanında konumlandırılması kolay, keyifli bir tasarım sunuyor.

2 metre yükseklikten düşmeye karşı dayanıklı. IP54 sertifikası bulunuyor; dolayısıyla suya ve toza karşı da dayanıklılık sergiliyor. Yağmurda ıslanırsa sorun değil. Bitmedi; neredeyse 1 tona kadar basınca dayanıklı. Gerek izolasyon gerekse dayanıklılık anlamında öne çıkan bir seçenek, sık seyahat eden, çeşitli iklim koşullarına maruz kalabilecek kimseler için hemen her koşula uyumluluk sergiliyor.

LaCie’nin Rugged harici sabit sürücüsü Mac ve PC uyumlu. Kolaylıkla istenilen arabirimler üzerinden kullanımı mümkün. Size opsiyonlar sunuyor; entegre Thunderbolt kablosunu Mac’inize veya eğer portu varsa PC’nize takıp kullanabiliyorsunuz.

Sabit sürücü ile Thunderbolt kullanarak her iki yönde 10 Gbps kanalla çevre birimler arasında veri aktarımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu hız olağanüstü, USB 3.0’ın neredeyse 2 katı daha kısa sürede veri aktarımı anlamına geliyor.

PC tarafında ise genellikle USB 3.0 ya da USB 2.0 üzerinden kullanım sağlıyorsunuz. Hedef ister süper bir hız isterse tam uyumluluk olsun, 110 MB/s’ye varan hızlarda çalışan Rugged Thunderbolt, kullanıcıların gereksinim duyduğu her şeye sahip. Özellikle Mac kullanıcısıysanız sunduğu modern çözümleri sevmemeniz mümkün görünmüyor.

Time Machine uyumlu, düşmeye dayanıklı ve geniş bir bağlantı yelpazesi sunuyor. Ek olarak AES 256 bit şifre koruması sayesinde yazılımsal bir güvenlik çözümü de sunuyor. Bunu da bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz kısa bir ayarla aktif olarak kullanıyorsunuz. Fiyatının ise tüm bu özellikler ekseninde pek de mütevazı olmadığını belirtelim.

Artılar:

Thunderbolt ve USB 3.0 desteği

110 MB/s’ye varan hız

Düşmeye dayanıklı sağlam tasarım

Time Machine uyumlu

AES 256 bit şifre koruması

Eksiler:

Biraz ağır


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here