Ana sayfa Haber Koronavirüs Testlerinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!

Koronavirüs Testlerinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor!

0
Türkiye'de Koronavirüs bağışıklığı

Büyük bir öneme sahip olan koronavirüs testlerinde, bazı yeni gelişmeler yaşanıyor. Özellikle de hiç belirti göstermeyen kişiler bu testlerde en fazla dikkat çeken kişiler içerisinde yer alıyor. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Tüm Dünyada büyük bir korku yaratan virüs salgını, herkesi derinden etkiledi. Özellikle de 16 milyon civarında insanın bu hastalığa yakalanması, korku havasını daha fazla arttırdı. Koronavirüs ile ilgili önlem almanın en doğru yolu fazlaca test yapmaktan geçiyor. Test sayısı arttıkça vakalarla ilgili daha fazla bilgi edinmek mümkün hale geliyor.

Koronavirüs testlerinde antikorlar hayati önem taşıyor

Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Aynur Eren Toppaya, bu konuda çok önemli açıklamalar yaptı. Vücutta antikor olarak üretilen IgA ve IgM gibi materyaller, virüsün tespit edilmesindeki en önemli etkenler arasında yer alıyor.

Koronavirüs Testlerinde Yeni Gelişmeler Yaşanıyor

Birçok kişi şu anda koronavirüs hastası olduğunu bilmeden yaşıyor. Toplumda bu kişilerin hastalığı en çok yayanlar olduğu ifade ediliyor. Bu durum aynı zamanda ikinci dalga gibi problemlere de neden oluyor. Ayrıca, belirti vermeyen kişilerin yaş yapısı genellikle 30’un altında. Bu yaş aralığındaki kişiler, daha yaşlı bireylere hastalık bulaştırabiliyor. Böyle bir durumda ölüm riski giderek artıyor.

Hiçbir belirti göstermesiniz bile yine de antikor testleri yapmanız, en azından çevreniz için büyük bir önem taşıyor. Sizce koronavirüs hastalığında en büyük risk grubu hiç belirti vermeyenler mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here