Ana sayfa Haber Koronavirüs Salgınını 2 Yıl Önce Doğru Tahmin Etmişti

Koronavirüs Salgınını 2 Yıl Önce Doğru Tahmin Etmişti

0

Dünyanın büyük bir mücadele verdiği Koronavirüsü salgını bundan 2 yıl kadar önce doğru tahmin edilmişti. Çinli virologlar bu salgının 2018 yılında geleceğini söylemiş ve uyarıda bulunmuştu.

Koronavirüs şimdilerde 3 milyon civarında insanın enfekte olmasına neden oldu. Ölü sayısının 300.000 rakamlarına kadar ulaşması ise felaket boyutları olarak adlandırılıyor. Herkes bu virüsün yayılması ile ilgili suçlu ararken, Çinli bir virolog yaptığı açıklamalarla hatırlandı.

Salgın iki yıl önce önlenebilirdi

Komplo teorilerinin merkezi olan Wuhan Nöroloji Enstitüsü büyük tartışmalarla anılıyor. Burada yaşıyan Çinli bir virolog hastalık hakkında 2018 yılında vurgu yapmıştı.

Virolog konuşmalarda vahşi hayvanlarla olan temasının azaltılması gerektiğini özellikle belirtti. Egzotik hayvanlara olan talep arttıkça, hastalıkların yayılma riski de yükseliyor. Bu durum sadece yarasalar için geçerli değil.

Örneğin sars virüsü Misk kedileri nedeniyle tüm dünyaya yayılmıştı. Bunun nedeni ise yarasalarla temas kuran kedinin ara konak durumuna düşmeseydi. Her hayvan başka canlılarla temas edince, yeni virüslere ev sahipliği yapabiliyor. Sizce Koronavirüs daha önceden önlenebilir miydi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here