Ana sayfa Haber İşletmeler Dijital Dönüşüme Ayak Uydurabildi Mi?

İşletmeler Dijital Dönüşüme Ayak Uydurabildi Mi?

0

Bugünlerde herkesin en çok tartıştığı konulardan birisi de işletmelerin dijital dönüşüme ayak uydurup uyduramaması oldu. Bildiğiniz üzere koronavirüs salgını nedeniyle işletmeler dijital dönüşüm ile ilgili çok büyük sorunlar yaşıyor. Bunları atlatmak hiç kolay olmayacak ancak dijital dönüşüm az da olsa destek sunabilecek.

Dünya genelinde koronavirüs nedeniyle hasta olanların sayısı 8 milyona yaklaştı. Bu durum aynı zamanda milyonlarca kişinin iş hayatından uzaklaşması anlamına da geliyor. Peki böyle bir durumda işletmeler ne yapmalı? Buna verilebilecek en güzel cevaplardan birisi de dijital dönüşümde saklı. İşletmeler eğer dijital dönüşüm ile evden çalışma sistemini oturtabilirse, krizi büyük ölçüde azaltılabilir.

Dijital dönüşüm başarılı oldu mu?

DE-CIX International CEO’su Ivo Ivanov, “COVID-19 sürecinde edindiğimiz en önemli çıkarım, global karantinanın kurumlar için dijital bir anahtar gerektirdiği gerçeği oldu. Kurumlar, sadece kriz zamanlarında değil her zaman güvenli ve güçlü bir internet altyapısına sahip olmak zorunda oldukları için kendi dijitalleşme süreçlerini ve bağlantı stratejilerini yeniden düşünme ihtiyacı duydu. İnternet Değişim Noktası’na bağlı olmak, birinci sınıf kalitede bağlantı, güvenlik ve esneklik sağladığı için tam bu noktada DE-CIX devreye giriyor” ifadelerine yer vererek, önemli bir detaya girmiş oluyor.

Koronavirüs sürecinde dijital dönüşüm genel olarak değerlendirilirse, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde başarılı oldu diyebiliriz. Bunda özellikle de dijital dönüşüme destek veren şirketlerin büyük payı var. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de dijital dönüşüm Türkiye’de ve dünyada başarıyı yakalayabildi mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here