Ana sayfa Blog IPHONE’DA İNTERNET PAYLAŞIMI NASIL YAPILIR?

IPHONE’DA İNTERNET PAYLAŞIMI NASIL YAPILIR?

0
iphone internet paylaşımı nasıl yapılır

Günümüzün en popüler telefon markalarından Apple, her geçen gün yenilediği iPhone modelleri ile milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Eğer iPhone gibi bir telefonunuz varsa, internet kullanımınızın da onu kullanmaya fırsat verecek kadar kapasitesi olmalıdır. Diyelim, internet paketiniz bitti ama telefondan halletmeniz gereken birtakım işleriniz var. O zaman yapmanız gereken tek şey, cihaz üzerinden internet paylaşımı yapabileceğiniz yardımsever bir arkadaş bulmak…

Peki, telefonunuzdaki interneti bilgisayar ya da diğer telefonlarla nasıl paylaşabilirsiniz? Adımları takip edin…

Anlatacağımız bu yönteme Tether veya HotSpot deniliyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda bu yöntemi kullanarak gerektiği zaman kendi internet ağınızı oluşturabilirsiniz. Bu şekilde iPhone’unuzu modem olarak kullanabileceksiniz.

İlk olarak cihazınızın menüsüne girip Ayarlar’a tıklayın. Karşınıza çıkacak olan seçeneklerden Kişisel Erişim Noktası’nı seçmelisiniz. ‘Kişisel Erişim Noktası’ butonuna dokunarak bu özelliği aktifleştirmelisiniz. Böylece internet paylaşımı için ilk adımı tamamlamış oluyorsunuz. Sizin cihazınıza bağlanarak internetinizden kullanmak isteyen kişiler, Wi-Fi’den aratarak özel olarak belirlediğiniz cihaz ismi ve şifreyi girerek bu adımları tamamlayabilir.

iphone kişisel erişim noktası

İNTERNET PAYLAŞIMI İÇİN KAÇ SEÇENEK VAR?

iPhone’da internet paylaşımı yapabilmek için toplamda üç farklı tür alternatifiniz var: Wi-Fi, Bluetooth ve USB. Wi-Fi sayesinde cihazınız kablosuz bir modem görevi üstlenecek. Diğer telefonlardan ağ araması yapılarak sizin telefonunuza basit bir şekilde bağlanabilirler. Bluetooth yönteminde ise sadece Bluetooth özelliği bulunan bilgisayarlar ve iPhone’lar internet paylaşımı yapabilir. USB alternatifi ise aynı şekilde yalnız veri kablosuyla telefonunuzu bağlayabileceğiniz cihazlar ile yapabileceğiniz internet paylaşımına yarar.

iPhone’da interneti paylaşımı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Bu paylaşımın telefonun şarjını hızlı bir şekilde bitereceğini aklınızdan çıkarmayın. Ve mutlaka bu internet paylaşımınıza bir şifre belirleyin. Şifre olmaması halinde haberiniz dışında internetiniz kullanılabilir…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here