Ana sayfa Haber iPhone mu yoksa Android telefonlar mı daha çok satın alınıyor? İşte o...

iPhone mu yoksa Android telefonlar mı daha çok satın alınıyor? İşte o anket

Apple iPhone kullanıcılarının sadakati her zaman en yüksek seviyeye ulaşırken, Android düşüş görüyor.

0

Yeni bir anket, Apple iPhone kullanıcılarının sadakatinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koyarken, Android bu konuda hafif bir düşüş yaşadı. Anket, bu ayın başlarında 5.000 Amerikalı akıllı telefon kullanıcısı ile gerçekleştirildi.

SellCell anketine göre, yüzde 91,9 oranında iPhone kullanıcılarının her zaman yeni bir telefon satın alırken aynı markayı tekrar seçtiği görülerek yeni bir rekora imza attı.

Öte yandan, Android tarafında en iyi performans gösteren Samsung’un kullanıcı tabanıydı. Bununla birlikte, Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin bağlılığı 2019’da yüzde 86,7 iken bu yıl yüzde 74’e geriledi.

WhatsApp son güncellemesiyle bazı iPhone modellerinde çalışmayacak! İşte o liste…

İŞTE ANDROID TELEFONLAR İLE İLGİLİ SONUÇLAR

Raporda bahsedilenlere göre, Android kullanıcıları olarak Samsung, Google, Motorola ve LG’nin telefonları kullananlar arasından ankete katılanları görüyoruz. Ayrıca diğer markaları kullanan katılımcılar da görebiliriz. Bir Android telefon markasından Apple’a geçiş yapmak, Apple’ı bırakıp Android marka telefona geçiş yapmaktan daha kolay olarak ortaya çıkıyor. Etkili bir şekilde, bir iPhone alıcısının markaya olduğu kadar işletim sistemine de bakıyor olması gerekir. Bu durum Android akıllı telefon kullanıcıları için geçerli değildir. Anket, demografi açıdan da tam olarak yüzde 50, yüzde 50 şeklinde değildi. Anket; 2.000 iPhone kullanıcısına, 3.000 Android kullanıcısına yapıldı. Android telefon kullanıcılarında; 400 Google Pixel telefon kullanıcısı, 300 LG kullanıcısı ve 300 Motorola kullanıcısına ek olarak 2.000 de Samsung Galaxy telefon kullanıcısı bulunuyordu. Burada da Samsung kullanıcısının yoğunluğunu görmekteyiz.

Anket, başka bir markaya geçiş yapan tüm insanların yüzde 31,5’inin, cihazlarının takip edildiği endişesiyle daha fazla koruma ve güvenlik vaat eden markalarla değiştirmek istediklerini de ortaya çıkarıyor. Android telefon kullanıcılarının yeni bir telefon alırken yeniden Android’i seçmemelerinin en büyük nedenler arasında gizliliğin ve güvenliğin sağlam olduğu markaya geçiş yatıyor.

iPHONE MU ANDROID Mİ?

Ayrıca, Ağustos 2020’den bu yana piyasaya sürülen akıllı telefon modellerinden hangisinin favorileri olduğu sorulduğunda, en büyük oy yüzdesinin standart iPhone 12 modeline gittiğini, ardından iPhone 12 Pro Max ve ardından Samsung Galaxy S21’in geldiğini belirtebiliriz. İlginç bir şekilde, şu anda satın alınabilen çeşitli iPhone 12 modellerinden iPhone 12 mini çok fazla talep görmeyerek 8. sırada yerini aldı. Bu sadece diğer tüm iPhone 12 seçeneklerinin altında değil. Ancak Galaxy S21, S21 + ve S21 Ultra’nın yanı sıra Google Pixel 5’in altında yer aldığını gözler önüne seriyoyr. Bu, Apple’ın mini iPhone 12’sinin popüler olmadığını ve en zor satılan model olduğunu kanıtlayan birçok raporun ardından geliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here