Ana sayfa Haber iPhone Kullananlar İçin Kötü Haber: 5G Desteği 2020’den Önce Gelmeyecek

iPhone Kullananlar İçin Kötü Haber: 5G Desteği 2020’den Önce Gelmeyecek

0

Bazı raporlar, iPhone’un 2020 yılına kadar gerçek 5G desteği sunmayacağını öne sürdü ve şimdi Intel buna son noktayı koydu. Reuters tarafından bildirildiği gibi Intel yöneticileri; 5G modem yongalarının 2020’ye kadar tüketici telefonlarında hazır olmasını beklemediklerini söyledi.

Intel’in networking chip şirketi başkanı Sandra Rivera; bu haftaki bir toplantıda, 5G modemlerinin“piyasadaki ürünlerde”uzun bir süre görünmeyeceğini söyledi. 2019 telefonlarında 5G modemlerinin ortaya çıkması biraz zor görünüyor.

Birçok Ülkede 5G Desteği Bulunmuyor?

Ayrıca bugün Reuters dergisinde yayınlanan raporda; Apple yöneticilerinin Samsung ve MediaTex ile bu yılki iPhone’lar için 5G üzerine toplantı yaptığı ifade ediliyor. Sonuç olarak, alınan kararlar hakkında hiçbirşey bilinmiyor.

Bloomberg Aralık ayında; Apple’ın en erken 2020 yılına kadar bir 5G iPhone piyasaya sürmeyeceğini bildirdi. Bu, Apple’ı bazı Android rakiplerinin arkasına koyarken; 5G’ye yönelik ağ altyapısının henüz birçok ülkede olmadığını hatırlamak önemli.

5G ağını desteklemiyorsa; 2019 iPhone’ları satın almaya devam edecek misiniz veya altyapı kuruluncaya kadar beklemeyi mi düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here