Ana sayfa Blog iPhone DFU Modu Nedir?

iPhone DFU Modu Nedir?

0
iPhone DFU modu nedir

Yazılımında problem olan ve hiçbir işleme cevap vermeyen iPhone cihazları kurtarmak için neler yapılır? Bu tip durumlarda kurtarma modunu başlatmaniz gerekebilir. İşte iPhone DFU modu hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar…

IPHONE KURTARMA MODU

Eğer iPhone cihazınızla ilgili sorun yaşıyorsanız kurtarma modu olan DFU’yu bilmeniz gerekiyor. Peki DFU nedir? Bu sistem cihazın yazılım güncellemesi yapmasını sağlayan bir moddur. iPhone cihazınızda herhangi bir veri kaybı yaşamadan, yazılımı güncellemek ve eski haline getirme bu sistem ile mümkün olacaktır. DFU moda geçiş yapmak ise biraz karmaşık. Fakat aAnlatacağımız adımlar sayesinde sizler de zor durumda kaldığınızda cihazınızı DFU moduna taşıyabilirsiniz.

İlk olarak bu moda geçişin çok basit olmadığını ve doğru anı tutturmak için birkaç kez deneme yapmanız gerekebileceğini söyleyerek başlayalım. iPhone cihazınızın kutusunda bulunan lightning bağlantı kablosunu alıp telefonunuzu Mac veya PC’ye takın. Bu noktada iPhone’unuzun açık ya da kapalı olması fark etmez. Yalnız kurtarma modu öncesi cihazınızda iTunes açık olmalıdır.

Sonra iPhone’unuzun güç ve ana ekran düğmesine aynı anda uzun bir süre basılı tutun. “iTunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti” yazısını görünce güç düğmesine basmayı bırakıp ana ekran düğmesine basılı tutmaya devam edin. Bir süre sonra bu tuşa da basmanız gerekmeyecek. Telefonun ekranı karardıktan sonra Apple logosu çıkarsa ya da iTunes simgesi görüyorsanız biraz daha uzun süre düğmelere basmanız gerekmektedir. “iPhone’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız, iPhone’u Geri Yükle’yi tıklayarak orijinal ayarlarını geri yükleyebilirsiniz” mesajı sayesinde de iPhone Kurtarma Modu ekranına ulaşmak için “iPhone’a Geri Yükle” komutunu onaylayın. Artık ”geri yükle” alternatifine dokunduğunuzda telefonunuz eski haline dönecek ve yazılımsal problemleri bertaraf etmiş olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here