Ana sayfa Haber iOS 15 Sızıntıları! Hangi Telefonlar Güncelleme Alacak?

iOS 15 Sızıntıları! Hangi Telefonlar Güncelleme Alacak?

0

iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri için bazı bilgiler şimdiden sızmaya başladı. Bloomberg haberine göre, kilit ekranı, gizlilik güncellemeleri ve bilidirim ayarlarında değişiklikler olacak. Apple’ın bu güncellemeleri 7 Haziran’da düzenlenecek WWDC etkiliğinde açıklamasını bekliyoruz. O zamana kadar sızıntılar ve bazı tahminlerle resmi açıklamayı bekliyor olacağız.

Twitter iOS ve Andorid İçin Yeni Özellik

iOS 15’in bazı sızdırılan yenilikleri

iOS 15 yenilikleri

Bazı sızdırılan bilgilere göre Apple, bu güncellemede Kontrol Merkezi ekranını macOS Big Sur’a benzeyecek şekilde yeniden tasarlayacak. Yani bu da kullanıcıların Kontrol Merkezini istedikleri gibi özelleştirebilecekleri anlamına geliyor. Aynı zamanda söylentilere göre kullanıcılar varsayılan uygulamalarını gönüllerine göre değiştirebilecekler. Bu bilgilere göre daha özgür ve özel bir deneyim bizi bekliyor diyebiliriz.

Mark Gurman’ın söylediklerine göre Apple, kilit ekranını değiştirmeyi planlıyor. Pek çok kullanıcıya göre fonksiyonel olmayan bu özellik gelecek güncellemede değişecek. Aynı zamanda Gurman, Apple’ın kullanıcılar için daha özelleştirebilecekleri bildirim seçenekleri sunacağını yazdı. Bu sayede telefonun sesli veya titreşimli bildirimlerini tercihlerinize göre seçebileceksiniz. Bunun yanında duruma göre çalışırken, uyurken veya araba kullanırken otomatik cevap verme seçeneğiniz olacak.

Bu güncelleme ile Apple’ın daha gelişmiş bir Siri ve Haritalar hizmeti sunmasını bekliyoruz. Aynı zamanda güvenlik konusunda da gelişmeler söz konusu olabilir. Gurman’a göre yeni güncellemede, kullanılan uygulamalardan hangilerinin gizlice veri topladığını görebileceksiniz.

Facebook Veri İhlali İle Tekrar Gündemde

iOS 15 alacak telefonlar

iPhone

Sızıntılara göre, yeni güncelleme alacak telefonlar iPhone 7 ve daha yeni versiyonları olacak. Yine söylentilere göre, iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus yeni güncellemeyi almayacak. Güncellemeyi almasını beklediğimiz telefon modelleri ise şu şekilde: iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve iPhone XS. Listeye dahil olan diğer cihazlar ise iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE (2020) ve iPod touch (7. nesil).

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here