Ana sayfa Haber iOS 15 beta 3 yayınlandı! İşte yenilikler

iOS 15 beta 3 yayınlandı! İşte yenilikler

Apple, iOS 15 Beta 3'ü yayınladı. Bu yeni güncellemede neler değişeceğini bu haberde gelin birlikte inceleyelim...

0

iOS 15 beta 3, tartışmalı Safari uygulamasını yeniden tasarlıyor. Yeni güncelleme ile adres çubuğu ve yeniden yükle düğmesi değişiyor.

iOS 15 ile gelen en büyük değişikliklerden biri, yeni bir sekme deneyimi ve iPhone kullanıcıları için yeni bir adres çubuğu ile tamamen yeniden tasarlanan yeni Safari. Güncelleme, yaptığı köklü değişiklik nedeniyle tartışmalara yol açıyor. Buna rağmen Apple hala arayüzü iyileştirmeye çalışıyor.


İlginizi Çekebilir: iOS 15 Beklentilerin Altında mı Kaldı?


İŞTE iOS 15 BETA 3 İLE GELECEK OLAN YENİLİKLERİN DETAYI

Bu sefer iOS 15 beta 3, Safari adres çubuğunun iPhone’da her zaman altta görünmesini sağlıyor. iOS 15’in önceki beta sürümlerinde Safari adres çubuğu ekranın altında zaten görüntüleniyordu. Ancak, bir kez dokunduğunuzda, ekranın üst kısmında bazı kullanıcıların kafasını karıştıran çubuk belirdi.

iOS 15’in üçüncü beta sürümündeki güncel Safari arayüzü, tam olarak birkaç kullanıcının beklediği gibi olmasa da bu deneyimi daha tutarlı hale getiriyor. Artık iPhone’daki adres çubuğuna dokunduğunuzda, ekranın alt kısmında klavyenin hemen üzerinde kalıyor.

Apple ayrıca ekranda gösterilen sonuçların listesini de güncelledi. Bu da artık hangi web sitelerinin web aramalarından, favorilerden veya kişisel geçmişinizden geldiğini daha net hale getiriyor. Ancak iPad kullanıcıları için pek bir değişiklik yok. Bugün geliştiriciler için de piyasaya sürülen iPadOS 15’in üçüncü beta sürümü önemli bir yenilik getirmedi.

Diğer bir ince değişiklik, düğmenin ana arayüzden kaldırılması… Böylece adres çubuğuna basılı tuttuğunuzda Yeniden Yükle düğmesi çıkıyor.

Hem iOS 15 hem de iPadOS 15 bu sonbaharda piyasaya çıkacak. Kullanıcılar artık beta sürümlerini Apple Beta Yazılım Programı aracılığıyla yükleme şansına sahipler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here