Ana sayfa İnternet Haberleri İnternetsiz Google Haritalar kullanılabilir mi?

İnternetsiz Google Haritalar kullanılabilir mi?

0
Google Haritalar

Günlük hayatınızı kolaylaştıran uygulamaların başında gelen Google Haritalar internetsiz kullanabilir mi? İşte Google Haritalar‘a internet olmadan erişme imkanı…

Pek çok insanın güvenilir ve pratik bulduğu Google Maps, hayat koşuşturmacası içinde yol ve trafik durumu ile ilgili insanları bilgilendiriyor. Bir yere nasıl gidileceği ile ilgili olarak hayat kurtarıcı rol oynayabiliyor. Peki, internet bağlantınızın olmadığı zamanlarda yolunuzu nasıl bulacaksınız? İşte Google Maps uygulamasını internetsiz kullanmanın yolları…

Yapacağınız seyahatlerde, günlük hayatta, internet bağlantısının bulunmadığı yerlerde Google tarafından sunulan çevrimdışı haritalar özelliğini kullanarak yolunuzu bulabilirsiniz. Bu şekilde bir yere ait haritayı indirerek, internet bağlantısı yokken bile uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca Google Maps’i Android ve iOS işletim sistemi kullanan bireyler kolaylıkla erişebilir.

Google Haritalar Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

İlk olarak telefonunuzdaki Google Maps uygulamasını açın. Daha sonra cihazınızın internet bağlantısına bağlı olduğunu teyit edin. Bu aşamadan sonra Google hesap bilgileriniz ile birlikte Google Haritalar uygulamasına giriş yapın. Ekrandan yer aldığınız bölgeyi ya da gideceğiniz lokasyonu seçerek işaretleyin.

Alt kısımda çıkan bölge sokak veya cadde isimlerine tııklayarak ”daha fazlası” seçeneğini de işaretleye bilirsiniz. Burada Çevrimdışı haritaya indir komutunu onaylayın. İndirdiğiniz bölge haritalarını artık uygulamanızda internet bağlantısına gereksinim duymadan doyasıya kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here