Ana sayfa Blog İnternet paylaşımı nasıl yapılır?

İnternet paylaşımı nasıl yapılır?

0
telefondan telefona internet çekme

Android işletim sistemi ile çalışan akıllı cihazlarda internet paylaşımı nasıl yapılır?

İnternetin günümüzde insanlık için olan önemi malum. Hem özel hayatımızda hem iş hayatlarımızda her an internete ihtiyaç duyabiliyoruz. Peki, internetiniz bittiğinde ne yapacaksınız? Böyle anlarda Hotspot veya Tether olarak isimlendiren teknoloji sayesinde akıllı telefonlarınızdaki interneti ihtiyaç sahibi yakınınızla paylaşabilirsiniz.

ANDROID İŞLETİM SİSTEMİNDE İNTERNET PAYLAŞMAK

Gelişen teknoloji ile birlikte iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarında internet paylaşımı yapılabiliyor. Fakat ikisi arasında bazı farklılıklar bulunuyor. İşte Android işletim sistemine sahip telefonlarda internet paylaşımı yapmanın ipuçları…

İlk olarak telefonun Ayarlar bölümüne girin. Buradan Ağ ve İnternet seçeneğine tıklayın.Karşınıza çıkacak olan Hotspot ve Tethering alternatiflerini seçtiğinizde internet paylaştırma ayarlarını göreceksiniz.

Göreceğiniz USB tethering yöntemi, kablolu olarak internetinizi USB ile paylaşmanızı sağlıyor. Önemli nokta, telefonun USB kablo ile bir bilgisayara bağlanmış olmasıdır.

Taşınabilir kablosuz hotspot’ta ise işlemi aktif ettiğiniz zaman varolan interneti ayarlar üzerinden kablosuz olarak paylaşıma açabilirsiniz.

Kablosuz hotspot kurulumu yapmak da diğer bir seçenek… Hotspot ayarlarından kablosuz internet ağınıza isim verebilir, şifreli ya da şifresiz olmasını ayarlayıp arzu ederseniz şifrenizi belirleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here