Ana sayfa Haber İnternet Kanalları ve RTÜK Arasındaki Mücadele Devam Ediyor

İnternet Kanalları ve RTÜK Arasındaki Mücadele Devam Ediyor

0
internet kanalları ve RTÜK
ZAGREB, CROATIA - DECEMBER 20, 2015: Netflix logo on laptop screen. Netflix is an international provider of on-demand Internet streaming media available to viewers in America, Australia, New Zealand, Japan, and parts of Europe.

Dünya çapında tanınan internet kanalları ve RTÜK arasında ilginç bir mücadele bulunuyor. Bu mücadelenin en büyük nedeni ise hiç şüphesiz yapılmak istenen sansür girişimleri. İşte merak edilen tüm detaylar.

Bugüne kadar RTÜK, birçok TV program ve dizisini kapattı veya bir süreliğine engelledi. Bu durum TV programlarının daha fazla dikkatli davranmasına neden oldu. Ancak son dönemlerde bu tür bir kontrol mekanizması internet Dünyasında da kuruldu.

İnternet kanalları ve RTÜK ne istiyor?

Böyle bir mücadelenin ortaya çıkma nedenini anlamak için öncelikle iki tarafın da ne istediğini anlamak gerekiyor. RTÜK tarafından ifade edildiğine göre bazı küresel online yayın platformları toplum ahlakına uygun olmayan yayınlar yapıyor.

internet kanalları ve RTÜK

RTÜK bu nedenden dolayı müdahale ettiğini ifade ediyor. Online yayın kuruluşları ise kendi platformlarının ücretli olduğunu ve böyle bir durumun söz konusu olamayacağını ifade ediyor. Yani bu tür platformlar kesinlikle sansürü kabul etmiyor.

Her iki taraf arasındaki mücadele giderek daha fazla derinleşti. Özellikle de RTÜK, denetimleri daha da sıkılaştırmakta kararlı. Onlar, böyle bir sıkı denetime karşı çıkacaklarını ifade ediyor. Sizce bu iki taraf arasında orta yol bulunabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here