Sosyal medya uygulamaları arasında rekabet devam ediyor. Instagram da TikTok tarzı bir uygulama ile geliyor. Hep birlikte detaylarına bakalım. 

Önümüzdeki ay Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olacak Instagram’ın yeni uygulaması, özellikle ABD’nin TikTok ile ilgili aldıkları açık tavırdan sonra daha da hız kazandı. 

Birkaç hafta içinde 50’nin üzerinde ülkede aktif olacak uygulamanının Ağustos ayında hayata geçeceğini Instagram da TechCrunch’a doğruladı. 

15 saniyelik videolar çekerek paylaşmayı teşvik edecek bir modül olacak Reels, TikTok gibi müziksel video formatları hazırlamamıza yardım edecek. 

Daha önce Snapchat’ten ‘hikayeler’ modülünü ilham alarak kullanıcılarına sunan Instagram, bu kez de TikTok gibi müzikli paylaşımlar yaptıracak. 

ABD’de Beyaz Saray’ın TikTok aleyhinde kararlar vermesi beklenirken, Instagram’a gelecek yeni modülün de Hikayeler kısmında ekstra bir opsiyon olarak bizi karşılayacak. 

Hala tüm detaylara hakim değiliz. Ancak çok yakın zamanda herşeyi öğreneceğiz. 

Dünya artık kısa videolara dönüş yaptı. YouTube her zaman ziyaretçi ağırlar. Ancak kısa videolar da inanılmaz bir etkiye sahip. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here