Ana sayfa Blog Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

0
instagramda mavi tik nasıl alınır

Tüm dünyada büyük pazar oluşturan ve takipçi-like üzerinden insanların para kazanmaya başlaması Instagram’ı bambaşka bir boyuta taşıdı. Bu digital paylaşım platformunun en önemli kavramlarından biri de hesap onaylatma yani mavi tik alma özelliği oldu. Peki Instagram’da mavi tik, hesap onaylatma nedir? Instagram’da mavi tik nasıl alınır?

Instagram’da artık para kazandıran marka veya kurumlar, bu hesaplara alışveriş yoluyla para kazandıran insanlar, muhattaplarının güvenilir olduğunu bilmek istiyor. Bu intibayı insanlar üzerinde bırakabilmenin önemli adımlarından birisi de hesabınızı onaylatıp mavi tik almaktan geçiyor.

Öncelikli olarak sosyal paylaşım platformlarından Twitter üzerinde başlayan hesap onaylatma işlemi, devamında da Instagram’a sıçradı. Bugün birçok hesaba baktığımızda kullanıcı isimlerinin yanında mavi tik simgesi görüyoruz. Yapılan güncellemelerle birlikte hesabınızı onaylatmanız artık daha kolay hale geldi. İlk etapta başka bir internet sitesi üzerinden yapılan işlem, şimdilerde Instagram üzerinden de yapılabiliyor.  Gelin adım adım hesap onaylatma ve mavi tik alma işlemine bakalım…

instagram mavi tik kopyala

Birinci Adım: Önce Instagram hesabınıza sonra da ‘Ayarlar’a girin. Burada yer alan ‘Onaylı Hesap Başvuru’ seçeneğine tıklayın.

İkinci Adım: Karşınıza çıkan ekrandan kullanıcı adınızı ve tam adınızı yazmanız gerekecek. Devamında kimliğinizi kanıtlamak için kimlik, ehliyet, pasaport gibi resmi bir evrakınızın fotoğrafını çekip Instagram’a göndereceksiniz.

Üçüncü Adım: Bu aşama ile birlikte bekleme sürecine giriyorsunuz. Merak etmeyin, gönderdiğiniz belge, profilinizde görünmeyecek. Bu adım Instagram’ın kimliğinizi onaylaması için gerekli bir işlem.

Yukarıda bahsedilen üç adımdan sonra ne kadar bekleyeceğinizin bir garantisi yok. Belirsiz bir süreç sonunda mavi tik ile ilgili olumlu ya da olumsuz bir dönüş alacaksınız. Cevap olumsuz ise 30 gün sonra hesap onaylatma için tekrar başvuru yapabilirsiniz. Burada bilmeniz gereken önemli ayrıntılardan biri, Instagram’ın mavi tik vermek için profillerin popüler ve tanınmış kişilerin olmasına dikkat ediyor olması… Yani ne kadar kurumsal büyük firma ya da popülarite sahibi kişi iseniz hesap onaylatma şansınız o kadar artıyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here