Ana sayfa Haber Instagram virüsü her yere yayılıyor: Tüm hesaplar tehlikede

Instagram virüsü her yere yayılıyor: Tüm hesaplar tehlikede

0
Facebook Çalışanların Hayatını

Birçok kişinin korkulu rüyası haline gelen Instagram virüsü her yere yayılmaya başladı. Özellikle son dönemlerde tüm hesaplar tehlike altına girdi.

Sosyal medya platformları genellikle korunmasız olarak görülüyor. Bunun nedeni ise 3 farklı kaynağa bağlı diyebiliriz. Öncelikle uygulama üreticileri ilk başlarda çok fazla önlem almıyor. Uygulamaları daha esnek hale getirmek isteyen kurucular aynı zamanda önemli bir güvenlik açığına neden oluyor.

Bir diğer önemli neden ise geliştiricilerden kaynaklanıyor. Onların özellikle güvenlik açıklarına çok fazla önem vermemesi probleme sebep oluyor. Siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan açıklamalara göre yeni bir sosyal medya virüsü tüm bu açıklardan yararlanıyor.

Instagram virüsü büyük bir problem haline geldi

Herkesin canını sıkan sosyal medya virüsü son dönemlerde ortaya çıktı. Bu virüs türü daha çok tarayıcılardan yararlanıyor. Bildiğiniz üzere internet tarayıcılarında bazı kullanıcı isimleri ve şifreler kayıt altına alınabiliyor. Diyelim ki Instagram hesabınıza girdiniz. Burada kullanıcı adı ve şifrenizi kaydederseniz virüse maruz kalabilirsiniz.

Instagram virüsü

İnternet tarayıcılarında saklı olan çerezlerden yararlanan bu virüsler hızlı bir şekilde kullanıcı adı ve şifreyi ele geçirebiliyor. Böylece siz daha farkına varmadan bile bilgilerinizin önemli bir bölümü onların elinde oluyor. Bu virüs türü ile ilgili bir diğer korkutucu taraf antivirüs programları tarafından keşfedilememesi.

Uzmanlar tarafından düzenli olarak şifre değişikliği yapmanız öneriliyor. Ayrıca virüs taraması yaptırmak sizi koruması açısından iyi bir katkı sunacaktır. Peki siz bu tür virüsler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here