Ana sayfa Blog Instagram İşletme Profili Nasıl Oluşturulur?

Instagram İşletme Profili Nasıl Oluşturulur?

0

Bugün milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram, eğlenmenin yanı sıra paylaşım özelliği ile de birçok iş olanağını beraberinde getiriyor. Paylaşımlarınızı paraya ve ciddi bir işe dönüştürmek içinse ihtiyacınız olan tek şey Instagram hesabınızı işletme profiline geçirmek. Peki, Instagram’daki işletme profili nedir, nasıl geçiş yapılır?

Yarıştığı diğer sosyal paylaşım platformlarını geride bırakan Instagram, işletme profili özelliği ile kullanıcılarına birçok önemli olanak sağlıyor. Bir hesabın tüm analizlerini yapan, istatiksel verilerini tutan uygulama şimdi de bunları hesabın sahibi kullanıcı ile de paylaşıyor. Elde edilen bu veriler de kullanıcıların kişisel ya da kurumsal olsun olmasın reklam vb. çalışmalar ile para kazanmasını sağlıyor.

Ayrıca işletme profiline geçiş yapmış hesaplar, diğer standart profillerden çok daha güvenilir ve resmi bir profil çiziyor. Çünküişletme profillerine sahip bir hesapta, iletişim için numara, web sitesi veya konum gibi pek çok doyurucu ve güven verici bilgi bulunmaktadır. Tabii ki bu bilgilerin doğru olması da oldukça mühimdir. Peki işletme profiline geçmek kolay bir işlem midir?

işletme profili

İŞLETME PROFİLİNE NASIL GEÇİLİR?

  • İşletme profiline geçmek için ilk olarak Facebook’ta işletmenizin bir hesabı ya da yönetici konumunda bulunduğunuz bir sayfanın olması gerekiyor.
  • Facebook adımından sonra Instagram hesabınıza giriş yapın. Profilin sağ üst köşesinde bulunan çark simgesine tıklayn. Karşınıza çıkan seçeneklerden”İşletme Profiline Geç”e dokunabilirsiniz.
  • Daha sonra ekranınıza Facebook’ta yönetici olduğunuz sayfa gelecek. Buna giriş yapmalısınız. Bu adımla birlikte artık Instagram’da işletme profiline geçmiş bulunuyorsunuz.

Eğer eski standart hesabınıza dönmek isterseniz de yapmanız gerekenler oldukça basit olacaktır. HesabınAyarlar sekmesinden ”Kişisel hesaba geç”komutuna tıklayarak işletme profilinden çıkabilirsiniz. O zaman hesabınızla ilgili analizler profilinizde görünmeyecektir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here