Ana sayfa Haber Instagram, Facebook Messenger’ı Türkiye’de birleştirdi!

Instagram, Facebook Messenger’ı Türkiye’de birleştirdi!

Facebook, Instagram Direct Message ile Messenger uygulamasını birleştiren özelliği Türkiye'de kullanıcılarına sundu. Bu değişiklikle artık tek uygulama üzerinden iki platformu kullanabileceksiniz.

0

Facebook, bugünden itibaren Türkiye’deki kullanıcılar için Instagram Direct Mesaj (DM) özelliğini Facebook Messenger uygulamasıyla birleştiriyor. Yeni özellik ile Instagram kullanıcıları, uygulamadan çıkmadan Facebook Messenger’daki kişilere mesaj gönderebilir. Bunun tersi de geçerlidir. Güncelleme, uygulamaların hem Android hem de iOS sürümlerinde mevcuttur.

Çapraz mesajlaşma özelliğini kullanmak için kullanıcıların ilgili uygulama mağazalarından herhangi bir uygulamayı güncellemesi gerekecektir.

TWITCH’İN BAŞI DERTTE!

INSTAGRAM VEYA FACEBOOK MESSENGER UYGULAMASINI GÜNCELLEYİN

Instagram’dan Messenger kişilerine mesaj göndermek için Instagram’ın Android ve iOS kullanıcılarının önce sırasıyla Google Play Store’dan (sürüm 164.0.0.46.123) ve Apple App Store’dan (sürüm 165.0) uygulamaların en son sürümünü güncellemeleri veya indirmeleri gerekir. Benzer şekilde, Messenger’dan Instagram kişilerine mesaj göndermek için, kullanıcıların en son uygulama sürümü 287.1’i (Apple App Store) veya 287.0.022.120 sürümünü (Google Play Store’dan) indirmesi gerekir.

MESSENGER ÖZELLİKLERİNİN HEPSİ INSTAGRAM UYGULAMASINDA…

Beklendiği gibi, Instagram güncellemesinin ardından Messenger platformunun özelliklerinin ve kullanıcı arayüzünün çoğunu alıyor. Platformun DM’lerindeki yeni özellikler arasında sohbet kutusunun rengini değiştirme, emojilerle tepki verme, selfie çıkartmaları oluşturma ve daha fazlası yer alıyor. Ek olarak, kullanıcılar ilk kurulum sırasında profili senkronize etmeyi seçerse, Messenger uygulaması ekran resmini ve adını Instagram’dan alacaktır. Ancak, her iki platformdaki kullanıcı adı aynı kalacaktır.

Instagram’dan Messenger’da bir kişiyle sohbet başlatmak için yalnızca kullanıcıların adını aramaları gerekir. Bir Facebook veya Instagram istemi yönlendirilir. Kullanıcıların, kişinin Messenger’dan mı yoksa Instagram’dan mı olduğunu bilmelerini sağlar.

Instagram henüz DM’ler için şifreleme özelliğini sunmadığı için Messenger’daki uçtan-uca şifrelemenin tehlikeye girip girmediği şu anda belirsiz. Ek olarak, güncelleme eski sohbetleri yeni mesajlaşma platformuyla senkronize etmez.

NASIL KURULUR?

Kullanıcılar çapraz mesajlaşma özelliğini tercih ederse, Instagram’ın sağ üst köşesindeki DM simgesi Messenger simgesiyle değiştirilecektir. Kullanıcıların, ilk kurulum sırasında sadece “şimdi değil” seçeneğini belirleyerek mesaj birleştirme özelliğinden vazgeçebileceklerini unutmamak önemlidir.

Instagram ve Messenger’daki güncelleme, Facebook’un gelişiyle ilgili bilgi vermesinden yaklaşık bir ay sonra geliyor. Özelliğin tanıtımı sırasında sosyal medya devi, şirketin, özellikle insanların artık her zamankinden daha fazla özel alanlarda iletişim kurduğu bir zamanda, kullanıcıların mesajlaşma deneyimini geliştirmek için seçenekleri araştırdığını belirtti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here