Ana sayfa Blog INSTAGRAM ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

INSTAGRAM ARAMA GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR?

0
Instagram

Bugün milyonlarca kullanıcı ile en popüler fotoğraf ve video paylaşma uygulamalarından biri olan Instagram‘da, kayıtları tutulan arama geçmişinizi silmek çok kolay.
Günümüzde birçok insan işin ya da farklı yoğunluklarının arasında hatırı sayılır bir vaktini Instagram‘da geçiriyor. Hem fotoğraf hem video paylaşma, paylaşılan gönderileri takip etme, beğeni ve yorum yapma seçenekleri sunan uygulama aynı zamanda yaptığınız aramaları bünyesinde kayıtlı tutuyor.

Kullanıcılarına sık sık farklı özelliklere sahip pek çok güncelleme sunan Instagram, arama başlığı altında da büyük kolaylıklar sağlıyor. Kullanıcısına özel içerikleri otomatik olarak arama moturunda çıkaran popüler paylaşım uygulaması, anahtar kelimelerle de arama yapmanıza yardımcı oluyor. Farklı profillere ulaşabileceğiniz arama kısmında, görmek istediğiniz hashtag’leri de aratarak takibe alabilirsiniz. Uygulamanın arama bölümünde attığınız her adım, Instagram arama geçmişinize kaydediliyor. Aynı zamanda arama butonunda o zamana kadar arattığınız hesap veya hastag’ler de çıkıyor. Burada kullanıcıya özel seçilen, önerilen aramaları ve en son yaptığınız aramaları görebilmeniz de mümkün.

INSTAGRAM ARAMA GEÇMİŞİ KALICI OLARAK SİLİNEBİLİR Mİ?

Instagram‘ın bünyesine kattığı yenilekler sayesinde arama moturunda kaydı tutulan komutları silebiliyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemlerinin kullanıldığı cihazlarda yapabileceğiniz bu arama geçmişi silme işlemi için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. Öncelikle uygulamayı açıp profilinize girin. Daha sonra Profili Düzenle komutuna tıklayıp Ayarlar’a girin. Burada karşınıza çıkan Hesap seçeneği sonrasında da Arama Geçmişi başlığını göreceksiniz. Arama Geçmişini Temizle seçeneğine tıkladığınız taktirde; Keşfet’teki hesap, konum, hashtag gibi aramalarınız silinmiş oluyor. Instagram Arama Geçmişi Silme işlemini gerçekleştirdikten sonra yeni bir arama yapmak istediğinizde karşınıza önceki arama komutlarınız çıkmayacak. Fakat belirtmekte fayda var; arama geçmişini silmeniz “Önerilen” aramalarınızı ortadan kaldırmıyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here