Ana sayfa Blog Instagram Ad Etiketi Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Ad Etiketi Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

0
ınstagram ad etiketi nedir

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına ad etiketi kapsamında yepyeni bir özellik sundu. Peki, bu yeni özelliği nasıl kullanabilirsiniz? Detaylar haberin devamında…

ınstagram ad etiketi nasıl kullanılır

İki basamaklı kolay bir işlemle kullanıcılarını Ad Etiketi özelliği ile buluşturan Instagram, yine takipçilerini şaşırttı. Uygulamaya yeni katılan hesapları takip ettirmeyi kolaylaştırmak ve kullanıcıların profillerini sorunsuzca paylaştırmak için getirilen bu özelliği kullanmanız oldukça basit.

ınstagram yeni özellik

AD ETİKETİ ÖZELLİĞİ İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ?

Her geçen gün bünyesinde yepyeni güncellemeler geliştiren Instagram’ın yeni Ad Etiketi opsiyonunu kullanmak için sıraladığımız adımları takip edebilirsiniz.

1- İlk olarak uygulamayı açıp daha sonra profilinize tıklayın. Açılan profil ekranının sağ üst köşesinde bulunan ve üst üste 3 çizgiden oluşan alana dokunun.

2- Karşınıza çıkan yeni panelde Ad Etiketi seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak standart ayarlar altındaki isim etiketi karşınıza çıkacak. Çıkan ekrana dokunarak ad etiketinin arka plan rengini 5 farklı alternatif arasından seçebilirsiniz.

3- Eğer bu renklerden herhangi birini kullanmak istemezseniz, sayfa üzerindeki “Renk” yazan yere tıklayarak “İfade simgesi” alternatiflerine bakabilirsiniz. Karşınıza çıkan emojilerden istediğinizi kullanabilirsiniz.

4- Ekranınızın en üstünde bulunan “İfade simgesi ”ne tıklayarak “Selfie” paneline ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan 5 ayrı yüz filtresi içinden seçim yapıp çektiğiniz selfie’yi isim etiketi için arka plan yapabilirsiniz.

5- İlk dört adımı izledikten sonra artık isim etiketiniz hazır demektir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan oka tıklayıp, istediğiniz yerde isim etiketinizi paylaşabilirsiniz. Arzu ederseniz bu etiketini galerinize de sabitleyebilirsiniz.

Diğer kullanıcıların paylaştığı etiketleri direkt olarak cihazınızın kamerasından veya galerinizden okutarak farklı profillere ulaşabilirsiniz. Kendi Instagram Ad Etiketini paylaşarak daha fazla takipçiye ulaşma imkanı da sunan bu özellik, önümüzdeki günlerde yepyeni güncellemeleri ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here