Ana sayfa Haber İnsan Irkı Büyük Tehlike Altında: Sperm Sayımız Bitiyor

İnsan Irkı Büyük Tehlike Altında: Sperm Sayımız Bitiyor

0
İnsan ırkı büyük tehlike

İnsan ırkı büyük tehlike ile karşı karşıya. Özellikle son dönemlerde yapılan bir araştırma bunu daha net ortaya koydu. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

İnsanlık tarihi boyunca çok fazla tehlike ortaya çıktı. Bazen dinazorlar ile savaşırken kimi vakitlerde savaşlar devreye girdi. Her seferinde insanların nüfusu azalma yaşadı. Yapılan son bir araştırma ile birlikte yeni bir tehlikenin ortaya çıktığı görülüyor.

Gelen son araştırma detaylarına göre 1973 yılı ile 2011 yılları arasında sperm sayısında yüzde 59 oranında bir düşüş yaşandığı ifade ediliyor. Bu gerçekten de insanlık için son derece kötü bir tablo.

Kısa bir süre içerisinde insan ırkı büyük tehlike nedeniyle yok olabilir

Yapılan çalışmalar sonucunda 2045 yılında sperm sayısının yaklaşık olarak 0 olacağı ifade ediliyor. Böyle bir durumda insanlığın üremesi imkansız hale gelecek. Bundaki en önemli etkenin erkek ve dişi üreme gelişimi ile alakalı olduğu düşünülüyor.

İnsan ırkı büyük tehlike

Bütün bunlara ek olarak modern yaşam tarzının da önemli bir düşüşe neden olduğu ifade ediliyor. Ayrıca sağlıksız beslenme doğurganlığı büyük ölçüde azaltıyor. Bu durum aynı zamanda insanları ırkının azalması demek.

Bilim insanlarının yaptığı her araştırmada daha kötü sonuçlar ortaya çıkıyor. Bakalım ilerleyen dönemlerde başka ne tür olumsuz sonuçlar bizi bekliyor olucak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here