Ana sayfa Haber İkinci El Otomobil Piyasası Yeniden Canlanıyor

İkinci El Otomobil Piyasası Yeniden Canlanıyor

0
ikinci el otomobil piyasası
Electric car charger changing power in Amsterdam ,Netherlands.

En cazip sektörlerden bir tanesi olarak görülen ikinci el otomobil piyasası yeniden canlanmaya başladı. Özellikle de koronavirüs salgınının yavaş yavaş atlatıldığı şu günlerde çok daha fazla talep görüyor diyebiliriz.

Türkiye gibi ülkelerde vergiler bir miktar daha yüksek olduğu için ikinci el araçlara yönelim fazla demek mümkün. Mesela 130 bin TL ile alabileceğiniz bir aracı ikinci el üzerinden 90 bin TL miktarına kadar bulabilirsiniz. Ancak Bu elbette bir avantaj değil.

Bir dönem ikinci el otomobillerin fiyatı az miktarda artış göstermişti. Ancak ilerleyen zamanlarda fiyatlar yavaş yavaş düştü. Bu düşüş ile birlikte ikinci el araç piyasasına yeniden talep olmuştu.

İkinci el otomobil piyasası kıpır kıpır olmaya başladı

Herkesin dikkatini çekmeyi başaran ikinci el otomobiller bugünlerde yaklaşık olarak yüzde 16 oranında yükseliş elde etti. Bu durumun en büyük nedeni olarak fiyatlardaki düşüş gösteriliyor.

ikinci el otomobil piyasası

Elektrikli araçların konuşulduğu dünya gündemine nispeten Türkiye’de ne yazık ki ikinci el araçlar daha fazla popüler. Bu tür araçların alış ve satışları hakkında vergi getirilmesi dedikoduları hakim. Ancak konuyla ilgili kesin bir bilgi yok. Eğer böyle bir şey olursa muhtemelen ikinci el araçların satışında da bir miktar düşüş yaşanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here