Ana sayfa Sektör Haberleri IDC’nin Verilerine Göre TP-Link “Pazar Lideri”

IDC’nin Verilerine Göre TP-Link “Pazar Lideri”

IDC verilerine göre TP-Link 2020 yılında da kablosuz ağ ürünleri pazarında dünya lideri oldu. Şirket, tam 10 yıldır üst üste pazar lideri olarak önemli bir başarıya imza attı.

0

 Bağımsız araştırma şirketi IDC’nin 2020 4. çeyrek kablosuz LAN pazarı araştırma sonuçlarına göre TP-Link, 2020 yılını da dünya lideri olarak tamamladı. Tam 10 yıldır 1 numaralı kablosuz ağ (WLAN) ürünleri sağlayıcısı olan TP-Link, önemli bir rekora imza attı.

IDC’nin TP-Link Verileri Hangi Ürünlere Dayanıyor?

IDC’nin son raporuna göre 2020 yılının 4. çeyreğinde dünya genelinde 18 milyon adet WLAN ürünü satan TP-Link, yüzde 17.8’lik bir küresel pazar payına sahip oldu. Son on yılda SOHO (küçük ofis-ev ofis) WLAN ürünleri pazarında birinci sırayı koruyan şirket, Avrupa, Güneydoğu Asya pazarlarında kurumsal WLAN ürünlerinde de ciddi bir büyüme elde etti. TP-Link, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, SDN gibi en son teknolojilere yaptığı yatırımlarla bu başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

TP-Link yetkilileri, 10 yıldır WLAN pazarında lider olmalarının doğru yolda olduklarını gösterdiğini belirterek, “Bu başarı, bizi daha fazla insanı ‘bağlantılı’ (connected) yaşam tarzına geçirmeye odaklanmaya teşvik ediyor. TP-Link’in “Güvenilir Akıllı” sloganına bağlı kalarak, bizlerle birlikte tüm dünyayı birbirine bağlamımıza yardımcı olan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz” diyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here