Ana sayfa Haber Huawei ve ABD Arasındaki Buzlar Eriyecek Mi? İşte Detaylar

Huawei ve ABD Arasındaki Buzlar Eriyecek Mi? İşte Detaylar

0
Huawei ve ABD arasındaki

Huawei ve ABD arasındaki buzlar uzun bir süredir kırılamıyordu. Özellikle Amerika bu konuda çok sert bir tavıra sahipti. Hadi gelin son gelişmelere birlikte göz atalım.

Huawei tarafından yapılan bazı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Herkes bunun ABD’ye uzatılan bir zeytindalı olduğunu söyledi. Ancak öncesinde neden bu şirket ile ilgili sert çıkışların yapıldığına bakmak gerekiyor

Bugüne kadar ABD sürekli bu şirket ile ilgili veri ihlali yaptığını söylüyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde açıklamalarını daha da sertleştirdi ve Huawei ile asla çalışmayacaklarını söyledi.

Huawei ve ABD arasındaki anlaşma tekrar sağlanabilir mi?

Huawei tarafından yapılan bazı açıklamalara göre ikili kısa bir süre içerisinde görüşecek. Ancak bu defa görüşmelere Çin hükümeti katılmayacak. Yani şirket kendi başına olacak.

Huawei ve ABD arasındaki

ABD tarafından bu şirket ile alakalı en çok yöneltilen suçlama Çin hükümetinin ortağı olduğuydu. Her ne kadar Huawei bunu inkar etse bile yine de ellerinde güçlü kanıtlar olduğunu söylüyordu. Şimdi ise şirket önemli bir karar vermenin eşiğinde.

Alınan bu yeni karara göre Çin Hükümeti tartışmalara katılmayacak. Bunun yerine ABD ve Huawei masaya oturacak. Nasıl bir karar çıkacağı ise tamamen sürpriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here