Ana sayfa Haber Huawei İle Ticaret Yapmak İsteyenler İyice Arttı

Huawei İle Ticaret Yapmak İsteyenler İyice Arttı

0
Huawei ile ticaret yapmak

Akıllı teknolojilerde önemli bir yere sahip olan Huawei ile ticaret yapmak eskiden çok popülerdi. Özellikle 5G alanında büyük çalışmalar yapılıyordu.

ABD baskısı ortaya çıkmadan önce herkes Huawei ile alakalı toz pembe senaryolar ortaya koyuyordu. Şimdi ise geldiğimiz şu noktada birçok şirket burası ile alışveriş yapabilmek için ABD merkezli bir lisans belgesi almak zorunda. Aksi halde Huawei ile ticaret yapmak imkansız diyebiliriz.

Huawei ile ticaret yapmak imkansız olmaktan çıkacak

Samsung tarafından üretilen OLED paneller Huawei için olmazsa olmaz. Bu nedenle şirketin Samsung üzerinden OLED ekran almak istediği biliniyor. Ancak tüm bunlara rağmen Samsung firmasının Huawei ile ticaret yapma lisansı bulunuyor.

Huawei ile ticaret yapmak

Ortaya çıkan tüm bu aksilikler nedeniyle Huawei zor durumda kaldı diyebiliriz. Özellikle ekran konusunda şirketin zor durumda kalmaya devam etme ihtimali yüksek. Fakat son zamanlarda gelen haberlere göre Samsung ve Sony gibi şirketler yakında lisans alabilir.

Sony, Huawei şirketine kamera satışı yapmak istiyor. Bu sayede hem gelirlerini artıracak hem de Huawei gibi bir müşteriyi kendi yanında tutabilecek. Bu, şirket için oldukça cazip görünüyor. Bakalım önümüzdeki günler bize bu konuda ne gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here