Ana sayfa Haber Huawei HarmonyOS ne zaman çıkacak? HarmonyOS’taki yenilikler nelerdir?

Huawei HarmonyOS ne zaman çıkacak? HarmonyOS’taki yenilikler nelerdir?

Huawei'in önümüzdeki ayın başlarında Harmony OS'u cihazlarına yüklemeye başlaması bekleniyor. Şirket içi sistem hala beta sürümündeyken, Weibo'da Çinli şirketin sunduğu tüm büyük iyileştirmeleri ortaya koyan dört dakikalık bir video yayınlandı.

0

Huawei markasının HarmonyOS işletim sistemi çok uzun süredir konuşuluyor. Bazı modellerde test ediliyor. Huawei Mate X2 de dahil olmak üzere kullanıcılar bu güncellemeyi ne zaman alacağı merak konusu oldu.

Huawei tüketici iş yazılımı departmanı başkanı, yapay zeka ve akıllı çok yönlü işletme departmanı direktörü Wang Chenglu son olarak, “Haziran ayının başından itibaren Huawei cep telefonları HarmonyOS sistemini (tüketici tarafı) yükseltebilecek” dedi.

Samsung Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3 Fotoğrafları Sızdı

Başka bir deyişle, bir ay sonra ilk HarmonyOS güncellemesi bazı tüketicilere resmen gönderilecek. Mate 40 serisi, P40 serisi, Mate 30 serisi ve Mate X2 gibi amiral gemisi modellerin olacağı da tahmin ediliyor. Elbette mevcut duruma göre Haziran ayında HarmonyOS’u tüm modeller için göndermek imkansız. Bu güncellemenin tüm Huawei kullanıcısına gönderilmesi uzun bir süreç alacak. Ancak ilk parti başladığında diğer modeller de birbiri ardına güncelleme alacak.

HUAWEI HARMONYOS GÜNCELLEMESİNDEKİ YENİLİKLERİ NELERDİR?

Bazı Huawei kullanıcıları HarmonyOS 2.0 Developer Beta genel beta bildirimini aldı. Ancak çok fazla değişiklik olmasa da bize EMUI 11 ile bazı farklı yerler getirdi. Peki, HarmonyOS güncellemesindeki yenilikler nelerdir? Yakın zamanda bir Weibo blog yazarı, HarmonyOS 2.0 yükseltmesinden sonra Huawei Mate 40 Pro’da nelerin farklı olduğunu gösterdi. Yazar bu farklılıklarla ilgili detayları daha kolay anlatmak adına bugün uygulamalı bir video yayınladı.

Videodan da görebileceğiniz gibi, HarmonyOS’un yeni sürümü daha ayrıntılı ve pürüzsüzlük için optimize edilmiş. Ancak dahili beta sistemi nedeniyle daha fazla hata var. Sağ üst köşe kontrol merkezi gibi görülmesi daha kolay yerlerden bazılarını gösterdi.

Daha önce, Huawei Başkan Yardımcısı ve Ofis Başkanı Hu Hou Kun bir açıklama yaptı. Kun, HarmonyOS’un şu anda ekolojik yapıya katılmak için 20’den fazla donanım üreticisini çektiğini söyledi. Hatta Kun, 280 uygulama üreticisini çektiğini de açıkladı.

Huawei’in bir sonraki adımı, HarmonyOS’u cep telefonlarında başlatmak olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here