Ana sayfa Haber Huawei HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta yayınlandı

Huawei HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta yayınlandı

Huawei, özellikle akıllı telefonlar için HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta'yı başlattı.

0

Akıllı telefonlar için HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta işletim sistemi, genel HarmonyOS ekosisteminin evriminde önemli bir adım olarak Huawei Geliştirici Günü Pekin 2020 etkinliğinde resmi olarak piyasaya sürüldü. Beta 2.0 ile ilgilenen akıllı telefon geliştiricileri, resmi Huawei Geliştirici web sitesinden başvurabilir.

Huawei, akıllı telefonlar için HarmonyOS 2.0 Geliştirici Beta’yı resmi olarak yayınladı. Bu, özellikle uygulama geliştiricilerini hedefleyen yeni bir ROM’un beta sürümüdür. XDA Developers’ın bildirdiği gibi, Harmony OS resmi olarak bir buçuk yıl önce piyasaya sürüldü ve şirket, birinci taraf işletim sistemine sahip ilk cihaz olarak Honor Vision akıllı TV’yi sergiledi.

Samsung Galaxy Book Flex 2 çıktı

2019 boyunca Huawei, Harmony OS’yi akıllı telefonlar ve tabletler dışındaki cihazlara genişletme planlarıyla Android’e olan bağlılığını yeniden teyit etti. ve bu yılın başlarında HDC 2020’de duyuruldu. Ve şirket, mobil cihazlar için ilk Harmony OS 2.0 beta için geliştiricileri işe almaya başladı.

Huawei, Harmony OS 2.0’ın akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar, arabalar, daha büyük ekranlar ve diğer birçok kullanım durumunda geliştirmeyi desteklemek için “15.000’den fazla API” ile birlikte geldiğini söylüyor.

Şu anda, herkese açık test işe alım etkinliğinin beta sürümü Huawei tarafından başlatıldı. Geliştiriciler ve iş ortakları ücretsiz olarak katılmak için kaydolabilir.

Aşağıdaki cihazlar, Harmony OS 2.0 geliştirici beta sürümünü yüklemeye uygundur:

Huawei P40 (ANA-AN00)
Huawei P40 Pro (ELS-AN00)
Huawei Mate 30 (TAS-AL00)
Huawei Mate 30 5G (TAS-AN00)
Huawei Mate 30 Pro (LIO-AL00)
Huawei Mate 30 Pro 5G (LIO-AN00)
Huawei MatePad Pro (MRX-AL19)
Huawei MatePad Pro 5G (MRX-W09)
Huawei MatePad Pro Kablosuz (MRX-AN19)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here