Ana sayfa Donanım Huawei Akıllı Otomobil Ekranı Tanıttı: Yeni İşletim Sistemi

Huawei Akıllı Otomobil Ekranı Tanıttı: Yeni İşletim Sistemi

0
Huawei HarmonyOS akıllı telefon

Toparlanmaya yeni başlayan Huawei akıllı otomobil ekranı tanıtımı yaptı. Firmanın burada yeni bir işletim sistemi kullandığı da görüldü.

Akıllı telefon alanında önemli gelişmelere imza atan Huawei, aynı zamanda araçlar ile ilgili de çalışmalar yürütüyor. Özellikle araç içi ekipmanlara firmanın önemli bir destek sunduğu biliniyor. Bu cihazda ayrıca kamera bulunacak. Bu sayede çoklu işlev sağlanmış olacak.

Huawei akıllı otomobil ekranı yeni işletim sistemini kullanacak

Huawei genellikle akıllı telefon üreten bir şirket olarak biliniyor. Ancak firmanın bu şöhretten pek hoşlanmadığı görülüyor. Daha doğrusu sadece akıllı telefon üreten bir şirket olarak bilinmek istenmiyor.

Bugüne kadar 5G başta olmak üzere çok ciddi yatırımlara imza atan Huawei, bildiğiniz üzere ABD ambargosu nedeniyle çok zor durumda kaldı. Hiçbir şirketten ürün alamayan firma, adeta batma noktasına geldi. Her ne kadar Huawei bu durumun kendisini çok etkilemediğini söylese bile durum bunun tam tersi. Fakat yine de Huawei yapmak istediklerinden vazgeçmedi.

Yeni işletim sistemini bu cihazında da kullanmayı düşünen firma, ürünün gerçek özelliklerini ortaya koyacak. Bu cihaz ile video izleme, müzik dinleme ve film izleme gibi birçok işlev yerine getirilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here