Ana sayfa Mobil HTC Sensation XL

HTC Sensation XL

0

Yeni HTC Sensation XL, beats audio kulaklığı ve dev ekran deneyimi ile kaliteli bir akıllı telefon deneyimi sunuyor
 

HTC’nin yeni akılı telefonu Sensation XL, sonunda test merkezimize uğradı ve devasa boyutlarıyla test merkezimizin bir anda en dikkat çekici ürünü olmayı başardı. Sensation serisinin en büyük elemanı olan XL, tam 132,5×70,7 en – boy değerine sahip. Bu kadar büyük bir telefon olma özelliğine sahipken, kalınlığının ise yalnızca 9.9 mm olması ise, HTC için büyük bir artı puanen, bizler için de o denli şaşkınlık anlamına geliyor. Telefonun ekran boyutu 4.7 inç. Şu haliyle 5.3 inç ekran boyutuna sahip Samsung Galaxy Note’tan yalnızca bir parmak ucu kadar küçük görünüyor. Sensation XL, Beats Audio ses teknolojisiyle birlikte ses dünyasına da varlığını kabul ettiriyor ve müzikleri ciddi bir kaliteyle bizlere ulaştırmayı başarıyor. Ses konusuna daha sonra geleceğiz. Zaman, telefonun performansından bahsetme zamanı.
 
htc sensation xl
 
Android 2.3 yüklü olarak gelen HTC Sensation XL’ın 4.7 inç’lik S-LCD ekranı, 480×800 çözünürlükte çalışıyor. Bir akıllı telefon için büyük bir ekrana sahip olmasına rağmen, bu ekran üzerinde 480×800 çözünürlük değil de, biraz daha yüksek bir çözünürlük görmek isterdik açıkçası. Her ne kadar göze batan bir durum olmasa da, üst düzey kullanıcılar bu çözünürlük değerini beğenmeyecektir. Fakat bu çözünürlük mevzusu, ürünün belki de tek eksik yanı. Geri kalan özelliklerini incelediğimizde ise Sensation XL’ın tüm akıllı telefon ihtiyaçlarını fazlasıyla karşıladığını, hatta üstüne bir de ekstradan önemli özellikler içerdiğini görüyoruz. Bu ekstra özelliklerin başında ise Beats Audio ses teknolojisi ve Beats Audio kulak içi kulaklığıyla geliyor. Bu da, bir akıllı telefon satın alarak aynı zamanda bir de devasa kalitede bir müzik platfromuna sahip olacağımız anlamına geliyor.

 

Multimedya

Sensation XL’ın kamerası tam 8 MP fotoğraf çekebiliyor. 4.7 inç ekran üzerinde 8 MP fotoğraf çekmek, kullanıcılara gerçek bir fotoğraf makinesi deneyimi yaşattırıyor. üstelik Sensation XL ile çekilen fotoğraflardaki görüntü kalitesi piyasadaki diğer telefonlara göre hayli yüksek. Sensation XL, bu alanda multimedya telefonu olarak da tanınabilecek becerilere sahip. Beats Audio’nun yanı sıra 8 MP kameraya sahip bu telefon, hangi multimedya meraklısının ilgisini çekmez ki? üstelik bu multimedya canavarı, 16 GB’lık da dahili alana sahip. İçerisinde herhangi bir kart slotunun olmaması ise görmezden gelinebilecek bir detay. Telefonun ön panelindeki ikinci kamera ise tam 1.3 MP değerinde fotoğraf çekebiliyor. Görüntülü konuşma yapmak için de bu değer fazlasıyla ihtiyaçları karşılamaya yetiyor.
 

sensation xl
 
Sense 3.5

Sensation XL, HTC’nin yeni Sense 3.5 arayüzü ile birlikte geliyor. Yeni arayüz, telefonun arayüzünü hem çok daha şık ve estetik kılıyor hem de menüler arasında dolanmayı ve telefonu tam kapasiteyle kullanmayı çok daha pratik hale getiriyor. 1.5 GHz Scorpion CPU’ya sahip olan telefon, Qualcomm MSM8255 yongasetini kullanıyor. GPU olarak ise klasik Adreno 205 GPU’sunu kullanıyor. Bu işlemci, piyasadaki en üst düzey işlemci olmamasına rağmen Sensation XL ile olan başarılı entegrasyonu sayesinde ortaya tatmin edici sonuçlar sunuyor.

 

Karar

Eğer dev ekran bir akıllı telefon alma planlarınız varsa, ve bu dev ekran telefonun işlevselliğinin ve multimedya özelliklerinin ön planda olmasını istiyorsanız, HTC Sensation XL’tan başkasına bakmaya gerek yok. Ayrıca Beats Audio ile Sensation XL’nın size eşsiz bir müzik deneyimi sunacağını da göz önünde bulundurmanızda fayda var.
 

beats audio kulaklık
 
HTC Sensation XL, yeni Sense 3.5 UI ile birlikte gerçek anlamda büyüleyici bir deneyim sunuyor.
http://www.htc.com.tr

Fiyatı: 1900 TL
Puan: 5 yıldız / 92 puan
Kullanım: 4
Performans: 5
Tasarım: 5

Artıları:
• Beats Audio
• 8 MP kamera
• Akıcı kullanım

Eksileri:
• Ekran çözünürlüğü

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here