Ana sayfa Haber HP’den Yeni İş İstasyonları

HP’den Yeni İş İstasyonları

HP geleceğin çalışma anlayışını güçlendiriyor.

0

Yeni HP EliteBook’lar AMD tabanlı çağdaş dizüstü bilgisayarlar arasında dünyanın en uzun pil ömrüne sahip olmasıyla kurumsal yaşamın gerektirdiği dayanıklılığı sunuyor ve 4×4 LTE antene sahip dünyanın ilk kurumsal dönüştürülebilir bilgisayarı olarak öne çıkıyor. Dünyanın en küçük ve en hafif mobil iş istasyonu ZBook Firefly 14, isteğe bağlı NVIDIA Quadro ile ilk kez profesyonel kalitede grafikler sunuyor ve ağırlığı da en yüksek verimliliği sunmak için yalnızca 1,41 kg’dan başlıyor. HP E Serisi Monitörler, işgücünün refahını desteklemek için her zaman açık loş mavi ışıklı dünyanın ilk ergonomik monitör serisi olarak öne çıkıyor.

HP Inc. Kişisel Sistemler portföyünü tüketicilerin evden çalıştığı ya da ofislerine hazırlandığı durumlarda üretken kalmalarına destek olacak şekilde tasarlanan yeni ürünlerle genişletiyor.

Günümüz çalışma anlayışında üretken kalabilmek için doğru teknolojilere ve araçlara olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla. Uzaktan çalışanların yüzde 50’si ofis dışında verimli olmalarını sağlayacak gereksinimlerden yoksun olduğunu bildirirken, sonu gelmeyen video konferans aramaları, yavaş ağ bağlantıları ve aile üyeleriyle yapılan bant genişliği mücadelesi uzaktan çalışanların en çok şikayet ettiği konular arasında yer alıyor.

Şirket ağının güvencesinden yoksun olarak ağlara bağlanan cihazlarsa BT alanında karar vericiler için güvenlik açısından kaygı verici bir konu olmayı sürdürüyor.

HP Inc. Kişisel Sistemler Bölümü Başkanı Alex Cho, konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: Hepimiz yaşam ile iş arasındaki farkın giderek belirsiz hale geldiği yeni bir normali deneyimlerken PC’nin mesafelere aldırmaksızın çalışma, yaşama, öğrenme, işbirliği yapma açısından ne kadar temel bir araç olduğu da net bir şekilde ortaya çıkıyor. Yeni nesil Elite PC’ler ve masaüstü bilgisayarlar, her daim açık mavi loş ışık özelliğine sahip, dünyanın ilk ergonomik monitörleri ve dünyanın en parlak 14 inç mobil iş istasyonlarının da aralarında bulunduğu yenilikçi ürün serimiz bugüne kadarki en geniş ticari ürün lansmanımızı oluşturuyor. Bunların yanında uzaktan çalışanlara yönelik özel hizmetlerimiz de HP’nin çalışanları evden çalışma deneyimlerini geliştiren doğru araçlarla, güçle ve performansla buluşturma vaadini güçlendiriyor.”

Premium ticari HP PC’ler üretkenliğe yeni bir boyut kazandırıyor

Günümüzün iş gücü nereden çalıştıklarından bağımsız olarak üretken kalmalarına destek olacak doğru teknolojilere ihtiyaç duyuyor. Bunların arasında çarpan kapılar ve köpek havlaması gibi arka plan gürültülerini azaltıp sesin net ve duyulabilir seviyede ulaşmasını sağlayan PC’ler, evin farklı odalarında çalışmayı kolaylaştıracak loş arka aydınlatma ışıkları ve dışarıdan çalışırken görüntülemeyi kolaylaştıran parlak ekranlar yer alıyor.

En yeni HP EliteBook’lar kurumsal hayatta aranan iş dayanıklılığı için üstün bağlantı ve birlikte çalışma gereksinimlerine yönelik olarak tasarlanmış bulunuyor. 5G ya da Gigabit Class 4G LTE[i] bağlanmayı ve işleri sonuçlandırmayı kolaylaştırıyor. Ürün, 88 derece görüş alanına sahip geniş açılı kamera ve arka plan gürültülerini en düşük seviyeye indirerek video görüşme deneyimini daha net hale getiren yapay zeka tabanlı ses özellikleri bulunuyor. Konik kenarlar, cihazların açılmasını kolaylaştırırken, kauçuk kubbe tuşlarına sahip klavye son derece sessiz bir yazma deneyimi sağlıyor ve entegre web kamerası gizlilik kepenkleri, anında ve endişesiz gizlilik için kamerayı fiziksel olarak engelliyor.

HP EliteBook x360 1030 G7 ve HP EliteBook x360 1040 G7, bir önceki nesle kıyasla yüzde 6,3 oranında daha küçük olan ve kurumsal dönüştürülebilir bilgisayarlar segmentinde en yüksek oran olan yüzde 89’a varan oranda ekran-gövde oranına sahip Premium seviyede dizüstü bilgisayarlar olarak öne çıkıyor. Dizüstü bilgisayarlar 10’uncu nesil altı çekirdekli Intel® Core™ vPro® işlemcilerle maksimum performans sağlıyor. HP EliteBook x360 1040 G7 29 saate varan pil ömrüne sahip.[ii]

Bundan böyle hem AMD hem de Intel tabanlı işlemci seçeneklerine sahip olan HP EliteBook 805 G7 ve HP EliteBook 800 G7 Series PC’ler çoklu görev ve çoklu çalışma alanı ihtiyaçlarına göre tasarlandı.
13,3 “, 14” ve 15,6 “diyagonal ekranlara sahip ürünler, her ortamda bağlantılarını ve üretkenliğini koruyan güçlü, yüksek düzeyde güvenli ve dayanıklı bir dizüstü bilgisayar imkanı sunuyor.

EliteBook 800 Serisi’nin yeni üyeleri

Radeon™ VEGA grafiklerine sahip AMD Ryzen™ PRO işlemcilerden güç alan HP EliteBook 805 Serisi PC’ler, dünyanın en ince ve hafif AMD tabanlı kurumsal dizüstü bilgisayarları olarak öne çıkıyor. HP EliteBook 805 Serisi, AMD tabanlı kurumsal dizüstü bilgisayarlar arasında dünyanın en uzun batarya ömrünü sunuyor. HP EliteBook 835 G7’nin batarya ömrü 24 saate varabiliyor.
HP EliteBook 800 G7 Serisi PC’ler, 10. Nesil altı çekirdekli Intel® Core™ vPro® işlemcilerden güç alarak kullanım durumuna göre performans, bağlantı ve hız sunuyor. Böylece kullanıcılar hızlı ve güvenilir şekilde program çalıştırabiliyor, içerik üretebiliyor ve ağlara bağlanabiliyor. HP EliteBook 830 G7’nin batarya ömrü, 23 saat 15 dakikaya kadar çıkabiliyor.
HP EliteBook x360 830 G7, 4×4 LTE antenine sahip ilk kurumsal 360 derece katlanabilir dizüstü bilgisayar olarak öne çıkıyor. 10. Nesil altı çekirdekli Intel® Core™ vPro® işlemcilerden güç alan dizüstü bilgisayar,360 derece dönebilen menteşesiyle kullanıcıların içerik üretme, bağlanma ve birlikte çalışma yöntemlerine uyum sağlayabiliyor.

Yüksek Performans Sunan ve Uzaktan Çalışma Yöntemine Uygun Masaüstü PC’ler

En yeni EliteDesk 800 Serisi PC’ler, daha fazla esneklik ve yükseltme imkanı sunan güncellenmiş bir kasayla geliyor. Ayrıca önceki nesillere göre daha sessiz bir kullanım sunuyor ve VR kullanımına hazır özelliklerle uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

HP EliteOne 800 Hepsi-bir-Arada G6 PC, dünyanın en güçlü ticari Hepsi-bir-Arada PC olmasıyla öne çıkıyor. 10 Nesil Intel Core işlemcilerden güç alan PC, ince kasada 23.8” veya 27” diyagonal ekranın yanı sıra şirketlerin ön sıralarında yer alan çalışanlar için gelişmiş bir tasarım sunuyor. VR özelliklerine sahip dünyanın ilk ticari Hepsi-bir-Arada PC’si, opsiyonel olarak NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER grafiklerle donatılıyor. Düşük mavi ışığa, parlamaya karşı ekrana ve üç tarafta ince çerçeveye ek olarak kullanıcıların çalışma şekline uyum sağlamak için çeşitli ayaklık seçeneği bulunuyor.

Zoom Rooms’lu HP Collaboration Hepsi-bir-Arada G6, toplantı odaları veya yöneticilerin masaları için ideal olan özel Zoom Room kamerasıyla entegre bir çözüm ile birlikte geliyor. Şirketlerin yüzde 54’ü, salgın yüzünden seyahatlerini kalıcı olarak kaldırmayı planlıyor. Zoom’un bu cihazıyla toplantılara katılmak için sadece bir tuş yeterli oluyor ve görüntülü video görüşmelerinde de kulaklık taşımaya gerek kalmıyor. Windows 10 IoT işletim sistemine ve 88 derece geniş açılı 5MP pop-up kameraya, entegre hoparlöre ve mikrofona sahip olan cihaz, birlikte çalışma sürecini ve video konferanslarını kolaylaştırıyor.

HP EliteDesk 800 G6 Serisi, kullanıcıların daha verimli olmasını sağlarken, istedikleri cihazda sektör öncüsü güvenilirlik, güvenlik ve yönetim deneyimi sunuyor.

HP EliteDesk 800 G6 Masaüstü Mini PC, dünyanın en küçük ve en güçlü Ultra Küçük Form Faktörlü kurumsal PC’si olarak öne çıkıyor.

HP EliteDesk 800 G6 Küçük Form Faktörlü PC, kurumsal sınıf küçük form faktörlü PC’ler arasında dünyanın en yüksek performansını ve en fazla yükseltme seçeneğini sunuyor.

HP EliteDesk 800 G6 Tower PC, kurumsal sınıf kule tipi PC’ler arasında dünyanın en yüksek performansını ve en fazla yükseltme seçeneğini sunuyor.

HP aynı zamanda tamamen yeniden tasarlanan ve çok yönlü seçeneklere sahip HP ProDesk 600 G6 ve HP ProDesk 400 Serilerini duyurdu. Cihazlar, büyüyen işletmelere daha sessiz ve verimli enerji tüketen bir tasarım sunuyor.

 ZBook Firefly G7; Performans Artık Hiç Olmadığı Kadar Mobil

Çalışanlar değişmeye ve uzaktan çalışmaya uyum sağlamaya devam ediyor. Şirketlerin yüzde 56’sı, kullandıkları portatif cihaz sayısını artırmayı planladıklarını söylüyor. HP ZBook serisine eklenen yeni ve güçlü dizüstü bilgisayarlar, profesyonel seviyede performans, üstün görüntüleme deneyimi ve birlikte çalışma imkanı sunmak için özel olarak üretiliyor.

17 saate varan batarya ömrü sunan ZBook Firefly G7; MIL-STD 810G seviyesinde dayanıklılığı ve güvenilirliğiyle, sektör lideri güvenlik özellikleriyle, daha büyük ve parlak ekranıyla yüksek performans gerektiren işler yapanların, içerik üretenlerin ve STEAM alanlarındaki öğrencilerin hareket halindeyken bile verimli olmalarını sağlıyor.

Dünyanın en küçük ve hafif mobil iş istasyonu ZBook Firefly 14, önceki nesle göre yüzde 8,8 daha küçük ve yüzde 5,2 daha hafif. Aynı zamanda yüzde 84 ekran-gövde oranına sahip. Dünyanın en güvenli mobil iş istasyonlarından birisi olan cihaz, HP Sure View Reflect ile görsel sızma girişimlerine karşı anında korunuyor ve HP Sure Start Gen6 ile yazılım ve kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmaya sahip oluyor.

HP’nin en hafif 15” mobil iş istasyonu olan ZBook Firefly 15, önceki nesle göre yüzde 9,5 daha küçük ve yüzde 1,8 daha hafif. Ayrıca yüzde 86 ekran-gövde oranı sunuyor.

Yeni ZBook’lar, 4GB RAM’e sahip NVIDIA Quadro P520 grafikleri ve 10. Nesil altı çekirdekli Intel® Core™ işlemcilere varan seçenekleriyle ultra mobil bir tasarım içinde kullanıcıların üretken olmalarını ve birçok uygulamayı aynı anda kullanmalarını sağlayacak gücü sunuyor. HDR 400 4K UHD ekran, büyük bir netlik oranı sunarken, 500 nit parlaklık da yüksek ışıklı ortamlarda bile ekranın görünmesini sağlıyor. HP Z’nin tahmin algoritmaları, kullanıcıların GPU veya CPU’yla sınırlı kalmamasını ve gücün gerçek zamanlı olarak bu iki parça arasında dinamik olarak geçiş yapmasını sağlıyor.

Z Power Slider da her işe özel dengeli performans sunuyor. 4G gigabit LTE’ye (4×4) varan seçeneklerle hızlı, bağlantısı kopmayan ve güvenli bir çözüm haline geliyor. HP Collaboration Keyboard, HP Noise Cancellation, her yöne dönebilen mikrofon, B&O ses sistemi, 4K çözünürlükle birlikte çalışma imkanı ve ZCentral Remote Boost ekran paylaşma teknolojisi sayesinde kullanıcılar sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Ekranlar, Çalışanların Bağlantıda Kalmasını, Birlikte Çalışmasını ve Sağlıklarının Desteklenmesini Sağlamak için Yeniden Tasarlanıyor

Ofis çalışanlarının yüzde 38’i, harici bir ekranı evden çalışmanın önemli parçalarından biri olarak görüyor. HP de kullanıcıların sağlığı, portatiflik ve kablosuz teknolojiler üzerine inovasyonlara sahip olan monitörlerle görsel bilişimi yeni bir seviyeye çıkarıyor. Yeni ekranlar, aşağıda yer alıyor:

Her zaman aktif düşük mavi ışığa sahip dünyanın ilk ergonomik monitör serisi olan HP E-Serisi Monitörler, çalışanların sağlığını destekliyor. HP Eye Ease, renk doğruluğunu etkilemeden veya sarı tonlu herhangi bir geçişe neden olmadan mavi ışığı azaltabiliyor. Bu cihazlar, düşük mavi ışık sertifikası liderinden başka bir örneği olmayan TUV Düşük Mavi Işık Donanım Çözümleri sertifikasına sahip ilk monitör serisi olmasıyla öne çıkıyor.

HP E14 G4 Portatif Monitör, çift ekranın sunduğu gücün mutfak masası veya verandadaki masa da dahil olmak üzere her yerde kullanılabilmesini sağlıyor. Dünyanın en parlak 14” portatif monitörü, yalnızca 640 g ağırlığında ve 4.75 mm’den daha ince. Böylece bir önceki modelden yüzde 36 daha hafif ve yüzde 25 daha ince olurken USB-C bağlantısına sahip dizüstü bilgisayarlara kolay bağlanabilmek için iki USB-C girişi bulunuyor.

HP U27 4K Kablosuz Monitör, kullanıcıların hem iş hem de oyun sırasında dünyanın ilk 4K çözünürlüklü otomatik ve kablosuz bağlantı imkanına sahip olmasını sağlıyor. Kullanıcılar, HP Quick Pair Bluetooth uygulamasıyla veya klavyelerinden Windows tuşu + K kombinasyonunu yaparak PC’lerini kolayca bağlayabiliyor.

Verimliliği En İyi Düzeye Getiren ve Çalışan Deneyimini İyileştiren Hizmetler

Kurumlar yeni uzaktan çalışma düzenlerini benimsemek için çalışmalar yapıyor. BT ekipleri de temas noktası en az olan ama kutudan çıkarıldığı anda kullanıma hazır olan cihazları göndermekle görevlendiriliyor. HP Cihaz Temin Hizmetleri, kurumların maliyetlerini azaltmak, verimliliği artırmak ve çalışan deneyimini iyileştirmek için önceden temin edilmiş bulut kullanımına hazır cihazlara sahip olmasını ve yönetmesini sağlıyor. Kurumlar, fabrika çıkışlı veya profesyonel birçok hizmet arasından seçim yaparak belirli ihtiyaç ve gerekliliklerini karşılayabiliyor.

Sürdürülebilirlik, Güvenlik ve Sağlık Alanlarına Öncülük Ediyor

Sürdürülebilirlik: En sürdürülebilir ürünleri tasarlamaya odaklanan HP, dünyanın en sürdürülebilir PC portföyünü sunuyor. HP, dünya çapında PC ve ekran ürünlerinin son montaj aşamasının yapıldığı yerlerin yüzde 67’sine, yüzde 100 yenilenebilir elektrikle güç veriyor.
Güvenlik: HP dünyanın en güvenli ve yönetilebilir PC’lerini de sunuyor. Yazılım ve kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı koruma sağlayan HP Sure Start ve daha güvenli bir internet deneyimi için kötü amaçlı yazılımları kapana kıstıran HP Sure Click gibi çözümler, HP’nin PC’lerini baştan sona koruyor.

Sağlık: HP, birçok dezenfekte edilebilir PC sunarak çalışanların sağlığını da olumlu yönde etkileyen önemli adımlar attı. Elite PC’ler, masaüstü bilgisayarlar, Z by HP cihazları, ekranlar ve seçili aksesuarlar yaygın bir şekilde bulunan birçok dezenfektanlı mendillerle temizlenebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here