Ana sayfa Ürün İnceleme HP Neverstop 1200W

HP Neverstop 1200W

Dünyanın ilk toner doldurulabilir tanklı lazer yazıcısı HP Neverstop 1200W, inceleme konuğumuz oldu…

0

HP Neverstop 1200W modeli, dünyanın ilk toner doldurulabilir tanklı lazer yazıcısı olmasıyla dikkat çekiyor. HP, bu yazıcısıyla beraber lazer yazıcı alanında âdeta bir çığır açıyor ve yazıcı dünyasında ilklerden birine daha imza atıyor. Dilerseniz, HP Neverstop 1200W’nun artılarını ve eksilerini hep beraber görelim.

Öncelikle bu cihazın değişik modellerinin bulunduğunu ifade edelim. İki modelden oluşan bu seri; 1000 ve 1200 varyasyonlarını içeriyor. Neverstop 1000 modeli, tarayıcı ve fotokopi işlevlerine sahip değil fakat 1200 serisinde bu olanaklar da mevcut.

Bunun yanı sıra, modeller, A ve W olmak üzere kendi içlerinde de değişik 2 konfigürasyona ayrılıyor. Neverstop 1000a ve 1200a modelleri, kablosuz bağlantıya izin vermiyor. Fakat W modellerinde kablosuz bağlantı seçenekleri var, zira Wi-Fi yardımıyla yazıcıya remote kontrol sağlamak mümkün olabiliyor.

Örneğin, işyerinizdeki hemen hemen tüm çalışanların her gün yazıcıyla bir işi oluyordur. İşte tam bu anda Wi-Fi özelliği imdadımıza yetişiyor. Kablo derdi olmadan herkes kolayca çıktı işlerini halledebiliyor.

Ancak şunu da not düşmekte fayda var; yazıcı sadece siyah-beyaz çıktı sağlayabiliyor. Bu da yazıcıyı tam anlamıyla bir ‘ofis ürünü’ durumuna getiriyor. Eğer konunuz fotoğraf ve renkli çıktıysa buna dikkat diyoruz.

Tüm bunları bir kenara bırakırsak, dünyanın ilk tanklı toner doldurulabilir lazer yazıcı modeli olmasıyla benzerlerinden ayrıldığının da altını çizmek gerekiyor.

Toner doldurma işleminin de hızlıca yapılmasına imkân veren bu cihaz, 5000 sayfalık toner ile beraber geliyor. Toner seviyesini cihazın ön tarafında bulunan LED’ler yardımıyla görmek ve toner dolum kitiyle beraber 2500 sayfalık kartuş ilavesi gerçekleştirmek harika.

Tek kullanımlık olan bu kit açıldığında tam olarak bitirilmek zorunda, başka bir deyişle, yazıcıya 2500 sayfalık tonerin komple doldurulması gerekiyor. Bunu yapabilmek için ise, yazıcıda 2500 sayfalık tonerin bitmiş olması lazım. Hiçbir zorluk çekmeden halledebileceğiniz doldurma işlemi, yazıcınızın veya elinizin kirlenmesine de yol açmıyor. Bunun yanı sıra, 15 saniye içinde bir toner dolum kitini yazıcıya aktarmak mümkün. Ön kısımdaki hazneden gerçekleştirebileceğiniz toner doldurma uygulaması, zamanınızdan çalmayan oldukça kolay bir işlem.

Görüntüleme tamburu ise tam 20.000 baskıya kadar dayanıklı olup, bu limit aşıldığında görüntüleme tamburunun yenilenmesi gerekmekte. Bu, standardın üzerinde bir oran. Çoğunlukla yazıcılardaki tambur, 5.000 – 10.000 sayfa işlemeye imkân verebiliyor.

Normal lazer yazıcı büyüklüğünde olan bu üründe, kağıt koruyucu bir kapak da yer alıyor. Kağıtları toz vb. etkenlerden uzak tutmanıza yarayan bu kapak, haznede kağıt kalmadığında açılıp tekrar kağıt yerleştirilebilir.

Bunlara ek olarak, kimlik tarama seçeneğine de sahip olan bu cihaz, kimlik fotokopisi çekerken çok işinize yarayacak.

Artılar: 

Toner seviyesi görülebiliyor

Hız ve performans

Tasarım

Toner doldurabilme imkanı

Uzaktan yönetim

WiFi


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here