Ana sayfa Donanım Honor Magic3 Serisi Yeni Snapdragon 888+ İşlemcisini Kullanacak

Honor Magic3 Serisi Yeni Snapdragon 888+ İşlemcisini Kullanacak

0

Honor Magic3 serisinin Qualcomm’un Snapdragon 888 Plus işlemcisinden güç alacağını onayladı. Bugün Qualcomm, Snapdragon 888 Plus işlemcisini duyurdu. Bazı markalar şimdiden bu işlemciyi kullanacaklarını onaylamaya başladı. İşte detaylar!

Qualcomm, bugün Snapdragon 888 Plus işlemcisini duyurdu. Bu işlemcinin haberini de sitemizde yaptık. Haberimizde bahsettiğimiz gibi bazı markalar bu işlemciyi kullanacağını onaylamıştı. Honor’dan yeni bir haber alıyoruz. Marka, Snapdragon 888+ kullanacağı seriyi açıklıyor.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Qualcomm Snapdragon 888 Plus İşlemcisini Duyurdu


Honor Magic 3 serisinde Snapdragon 888 Plus kullanacak

Honor’un Ürün Başkanı Fang Fei, Magic 3 serisinde Qualcomm Snapdragon Plus işlemcisini kullanacaklarını bugün açıkladı. Fei, platformun endüstri lideri performansı ve AI’daki kazanımlarının Honor’un “en talepkar kullanıcıların bile ihtiyaçlarını karşılayacak bir mobil deneyim” yaratmasına olanak sağlayacağını belirtti.

Honor Magic 2
Honor Magic 2

Şirket, ABD şirketleriyle olan ilişkisini sürdürmek için Huawei’den ayrıldıktan sonra bu duyuru onun için epey önemli. Bağımsız bir marka olarak hareket eden üretici, artık Snapdragon 888 Plus gibi Amerikan ürünlerini kullanma olanağına sahip olacak.

İyi haber, Google Mobil Hizmetleri ile birlikte gelecek şirket telefonlarıyla ilgili bir başka önemli açıklamadan iki hafta sonra geldi. Yaklaşan Magic 3 serisinin, zaten şiddetli olan yüksek performanslı akıllı telefon pazarına daha da fazla rekabet gücü getiren gerçek bir amiral gemisi olacağını söyleyebiliriz.

Honor’un Huawei’den ayrılmasının etkileri

Qualcomm’un Snapdragon 888 Plus işlemcisini açıklamasının üzerinden sadece saatler geçti. Honor’un açıklaması hemen bunun üzerine geldi. Söylediğimiz gibi aslında bu açıklama şirket için oldukça önemli. Çünkü bu şirketin artık Huawei’den ayrılmasının üzerine Amerikan ürünlerini kullanacağını gösteriyor.

Yeni Magic 3 serisi hakkında henüz işlemci dışında bir bilgi yok. Ancak önümüzdeki günlerde bu serinin yeniliklerini de duymayı bekliyoruz. Bunun yanında Snapdragon 888 Plus modelinin yeniliklerinden haberimizde bahsetmiştik. Hatırlatmak gerekirse aslında işlemci, standart Snapdragon 888 modeliyle oldukça benzer. Fakat birkaç geliştirmesi mevcut. Bunlardan biri ise yapay zeka motorunun yüzde 20 daha iyi performansa sahip olması.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here