Ana sayfa Blog Herkesin işine yarayacak pratik internet uygulamaları

Herkesin işine yarayacak pratik internet uygulamaları

0
uygulamalar

İnternet artık tam anlamıyla bir derya deniz. Bu deryada aradığımız her şeyi kolayca bulmamız mümkün. Ancak ne yazık ki son yıllarda internet kullanıcıları genel olarak sosyal medya platformlarına tıkılmış vaziyette. Her ne amaçla internet kullanmak isterseniz isteyin ona uygun bir sosyal medya platformu mevcut.

Ancak buralara giren internet kullanıcılarının ne yazık ki interneti diğer faydalı sitelerle karşılaştırıldığında çok da faydalı kullandığını ne yazık ki söyleyemiyoruz.

Biz de size sosyal medya kullanımınızı azaltabileceğiniz veya yaptığınız işleri internet üzerinden kolayca yapabileceğiniz bazı internet siteleri önermek istiyoruz. Dilerseniz başlayalım.

Fastreel

Fastreel internet üzerinden video düzenlemesi yapmaya imkan tanıyan bir uygulama. https://www.fastreel.com/tr/merge-video-online.html adresi üzerinden erişebileceğiniz online video düzenleme uygulaması Fastreel ile elinizde bulunan videoları internet üzerinden dilediğiniz şekilde düzenleyebiliyorsunuz.

Fastreel’i kullanarak video birleştirmek için tek yapmanız gereken siteye giriş yaparak düzenlemek istediğiniz videoyu yüklemek. Yüklemenin ardından karşınıza gelen düzenleme aracıyla videonuza geçişler ekleyebilir ve farklı görüntüleri birbirine ekleyerek düzenleme yapabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirdikten sonra da düzenlediğiniz görüntüyü kolayca indirebilirsiniz.

BeepBox

 

İnternet sitesi üzerinden yapılabilecek şeylerden biri de müzik yapmaktır. Genelde bilgisayardan müzik yapmak isteyenler bir programa ihtiyaç duyacaklarını düşünürler. Ancak böyle bir durum BeepBox ile söz konusu değil.

Beepbox.co adresinden girebileceğiniz sitede birbirinden farklı seslerle kolayca beat yapabilirsiniz. Üstelik tahmin ettiğinizden çok daha iyi sonuçlar elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Sitede ürettiğiniz müzik dosyasını kolayca bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Dosya üzerinde yaptığınız diğer düzenlemeleri de ana sayfada kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Yaptığınız dosyayı kolayca oynatabiliyorsunuz ve dosya siz durdurana kadar sürekli bir döngü içerisinde çalmaya devam ediyor.

Üflemeli, vurmalı ve farklı seslerle dosyalar düzenleyebileceğiniz BeepBox ile müzik yapmak çok kolay olacaktır.

Free Logo Services

İnterneti kullanarak kolayca yapabileceğiniz bir diğer işlem de logo yapmaktır. Bugün logo, küçük ya da büyük bütün işletmeler için olması zorunlu bir unsurdur. Bu yüzden piyasada yer alan bütün işletmeler akılda kalıcı bir logoya sahip olmanın yollarını arıyorlar.

Ne yazık ki profesyonel anlamda bir logo yaptırmak isteyenler için bu işlem maliyetli bir işlem. Ancak bunu da Free Logo Services üzerinden kolayca yapmak mümkün.

https://www.freelogoservices.com/tr adresinden ulaşabileceğiniz sitenin Türkçe yazım karakterlerini desteklemesi de bir diğer büyük artısı. Hemen logo yapmak için tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda ne amaçla logo yapmak istediğinize dair bir pencere ile karşılaşacaksınız. Burada markanızın adı ve sloganıyla birlikte logo tipinizi seçmeniz istenecektir.

Ardından birkaç yazı tipi seçmeniz istendikten sonra karşınıza birbirinden farklı logo tasarımları çıkacaktır. Burada göreceğiniz logo örneklerinden birini seçtikten sonra tasarımınız sona ermiş olacaktır. Beğendiğiniz logoyu seçtikten sonra logo üzerinde basit bir düzenleme aracıyla kolayca dilediğiniz farklı düzenlemeleri de yapabiliyorsunuz.

Sitenin tek ve bize göre büyük dezavantajı ne yazık ki ücretli olması. Ancak sitenin sunduğu pratik hizmet karşısında istenen ücretin çok yüksek olduğunu da söyleyemeyiz.

Canva

Sunum tasarlamak da artık internet üzerinden oldukça pratik bir şekilde yapılabiliyor. Bu konuda en iyi programlardan biri Canva.

Canva’dan sunumu yapacağınız hedef kitlenizi etkileyebileceğiniz kalite düzeyi yüksek sunumlar yapabileceksiniz.

Canva’da sunum yapmak için her şeyden önce Canva’nın sitesine girin. Siteye giriş yaptıktan sonra bir site tasarım şablonu seçin. Bir sunum için tek bir şablon seçebilirsiniz. Daha önce yapılmış ve site kullanıcılarının kullanımına sunulmuş diğer sunumlardan da faydalanabilirsiniz.

Sunumunuzu daha özel yapmak için kendi görüntüleriniz veya belirlediğiniz ses dosyalarını da Canva’nın sunum aracına yükleyebilirsiniz. Ayrıca yine Canva’da bulunan hazır fotoğrafları da yine Canva sunum aracından sunuma eklemeniz mümkündür.

Canva ile bir sunum ne kadar şık olabilirse o kadar şık bir sunum yapmanız mümkündür. Yine de verdiği hizmet karşılığında Canva’nın da ücretli bir araç olduğunu söyleyebiliriz.

Smallpdf

Akademik çalışmalar yapan kişilerin belki de hayatlarının büyük bir kısmı pdf dosyaları ile geçiyor. Sadece akademik düzeyde değil pdf dosyaları bilgisayarla uğraşan herkesin bir şekilde karşılaştığı bir dosya biçimi.

Pdf dosyaları ile yapılması icap eden en geniş işlemlerden biri de bu dosyaları birleştirme işlemidir. Pdf dosyalarını birleştirmek için çoğu zaman pahalı yazılımlar kullanmak gerekebiliyor.

Ancak Smallpdf ile bu yazılım kullanma ihtiyacınız tamamen ortadan kalkıyor. Smallpdf’e birleştirmek istediğiniz dosyaları sürükleyerek yükleyin. Hazır olduğunuzda butona basın ve birleştirmek istediğiniz dosyaların birleşmiş halini kolayca indirin.

Bu işlem için en pratik internet sitesi olarak Smallpdf’i gösterebiliriz. Üstelik burada yaptığınız birleştirme işlemlerini bulutta da her türlü kullanabilirsiniz. Siteye birleştirmek amacıyla yüklediğiniz dosyalar 1 saat içerisinde Smallpdf sunucularından silinmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here