Ana sayfa Donanım Güncel Güneş Enerjisi Çiftlikleri Artık Çok Daha İşlevsel Olacak

Güneş Enerjisi Çiftlikleri Artık Çok Daha İşlevsel Olacak

0

Güneş enerjisi endüstrisi büyüdükçe, bazı yetersizlikleri de ortaya çıkıyor. Akıllı girişimciler bu yetersizlikleri iş fırsatı olarak görmekte ve çevrelerinde çözümler üretmeye çalışmakta. Olgunlaşan bir endüstrinin doğası da mutlaka böyle olmalı.

Güneş Enerjisi Bakımına Drone Dokunuşu

Endüstrinin çığır açan büyümesinden kaynaklanan en büyük komplikasyonlardan biri, güneş çiftliklerinin bakımıdır. Tarihsel olarak, teknisyenler sorunları tanımlamak için güneş pillerinin rastgele bölümleri üzerinde elektriksel testler yapmışlardır. Son yıllarda, termal kameralarla donatılmış dronların kullanımı veri toplama hızını da arttırdı. Ancak bu sefer de verilerin analizi problemi ortaya çıkıyor.

Raptor Maps burada devreye giriyor. Şirketin yazılımı görüntüleri uçaklardan analiz ediyor ve sorunları ayrı ayrı hücre seviyelerine kadar teşhis ediyor. Sistem aynı zamanda bulduğu her sorunla ilgili maliyetleri tahmin edebilir ve teknisyenlerin işlerine ve sahiplerine düzeltmeye değerinin ne olduğuna karar vermelerine öncelik vermelerini sağlar.

Şirket Hizmetine Son Derece Güveniyor

Raptor Maps kurucu ortağı ve CEO’su Nikhil Vadhavkar; “Teknisyenlerin bölgeyi 10 kez taramalarını sağlayabilir ve herhangi bir günde yeteneklerinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlayabiliriz” diyor. “Biz geldik ve“ Güneş dünyadaki bir numaralı enerji kaynağı olacaksa, bu sürecin standartlaştırılması ve ölçeklendirilmesi gerekiyor ”diye de ekledi.

Sadece 2018’in başında; güneş enerjisine odaklanmaya karar verdiğinden beri Raptor Maps, veri toplama standartlarını sunarak ve müşterilerin veya şirketin ortak olduğu birçok dron operatörünün kullanıma hazır donanım kullanmasına izin vererek sektörde başarıyla yer aldı. Veriyi kendileri topluyor. Veriler şirkete gönderildikten sonra, sistem her güneş çiftliğinin ayrıntılı bir haritasını çıkarır ve bulduğu sorunları tespit eder.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here