Ana sayfa Donanım Gundam Robotu İlginç Hareketlerle Test Edildi!

Gundam Robotu İlginç Hareketlerle Test Edildi!

0
Gundam robotu ilginç hareketlerle
robot women in technology background

Gundam robotu ilginç hareketlerle birlikte kullanıcılarını selamladı. Genel olarak bakıldığında gerçekten de çok ciddi bir başarı yakaladığı görülüyor.

Gundam robotu, Mobile Suit Gundam’daki karakterlerden bir tanesinden geliyor. Bu karakter bir zamanlar çok beğenildi ve adeta kültür haline geldi. Şu andaki konumunda ise 18 metre yüksekliğe ve 25 ton ağırlığa sahip olan robot, sürekli testlere gönderiliyor. Bu testler sayesinde sağlamlık oranı net bir şekilde ölçülebiliyor. Ayrıca hareketlerin senkronizasyonu da büyük önem taşıyor.

Gundam robotu aynı fabrikada geliştirildi

Robotun hareketli 24 parçasını kontrol altına tutabilmek amacıyla uzmanlar bazı çalışmalar yürüttü. Robotun yapımı ve test edilmesi yine aynı fabrikada tamamlandı. Böylece hiçbir yere taşınmadan robot ile alakalı süreçler tamamlanmış oldu.

Bu devasa robotla ilgili yapılan testlerde; en önemli noktalardan bir tanesi de eklem kısımlarını rahatlıkla oynatabilmesiydi. Diz çökmesi, kolları ile parmaklarını hareket ettirmesi gibi detaylar onun gerçekten de efektif bir kullanıma sahip olduğunu gösterdi. Elbette bu modeldeki bir robot, evde ya da mutfakta kullanılamaz.

Japon yetkililer, resmi açılış ile birlikte bu robotun halka tanıtacak. Robotun, Japonya’nın ulusal simgelerinden bir tanesi olması amaçlanıyor. Gundam robotu, bu hedefi başarıyla yakalayabilir. Videoyu izledikten sonra düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here