Ana sayfa Haber Guardians of the Galaxy oyunundan DMCA önlemi

Guardians of the Galaxy oyunundan DMCA önlemi

Guardians of the Galaxy, DMCA'nın hak taleplerinden kaçınmak için akış moduna sahip olacak. Eidos Montreal ve kıdemli anlatı yönetmeni Mary DeMarle, Marvel'in Guardians of the Galaxy oyununda bir flama modunun mevcut olacağını duyurdu.

0

Square Enix’in Marvel’in Guardians of the Galaxy için E3’te yaptığı duyuru, müziğin oyunun çok önemli bir parçası olacağını gösterdi. Fragmandan 80’lerin müziği, Marvel Sinematik Evrenindeki filmler için olduğu gibi Marvel’in Guardians of the Galaxy ile de eş anlamlı duruyor. Bununla birlikte, Marvel’in Guardians of the Galaxy’yi yayınlamayı umut eden hayranlar, bunun uygulanabilir olup olmayacağı konusunda haklı endişelere sahipti.


İlginizi Çekebilir: Guardians of the Galaxy oyunu duyuruldu


Guardians of the Galaxy hayranları müzik hakkında endişelenmeyecek

Twitch, çoğu zaman, müziğin çaldığı bir yayının kısa bölümlerini sessize almak gibi, kopya müzik için yönetilen bir çözüme sahiptir. Bu, Twitch’in DMCA riskleri nedeniyle yayını dijital platformdan tamamen kaldırmak zorunda kalmamasını sağlar. Bunun yerine, bazı oyunlarda bu akış sorununu aşmak için çağdaş bir çözüm yer aldı. Marvel’s Guardians of the Galaxy lansmanında yayınlamak isteyen hayranlar, neyse ki müzik hakkında endişelenmeden yapabilecekler.

TechRaptor’a göre, Marvel’in Guardians of the Galaxy’nin kıdemli anlatı yönetmeni Mary DeMarle, DMCA içermeyen bir flama modunun kullanılabileceğini duyurdu. TechRaptor, röportajın transkriptinin Guardian’ın gemisinde müziğin çalacağı bir müzik kutusuyla ilgili ayrıntıları ortaya koydu. Ayrıca, Peter Quill gibi oyuncuların diğer muhafızları şarkı sözlerini alıntı yaparak teşvik edecek. Sonuç olarak, Eidos Montreal oyuncuların bunu yayınlamasını istiyorsa; oyun için bir yayın modu üretmek gerekli olacak.

DMCA, içeriği kopya müzik içeren Twitch yayıncılarını ve içerik oluşturucularını engelledi. Örneğin, Twitch’in telif hakkı talepleri, lisanslı film müziği içeren önceki yayınlar nedeniyle yayıncıları vurdu. Pek çok yayıncı ve içerik oluşturucu, canlı video oyunları oynarken dikkat etmelidir. Ayrıca yakalanan görüntülerde artık daha dikkatli olmalıdır. Çünkü; önemsiz görünen bir parça veya ortam teması, kişinin kanalına yönelik bir greve neden olur.

Lisanslı müziğin yerine neyin geleceği belli değil

Hayranlar, Marvel’in oyununu ve onun flama modu hakkında haberleri duyunca rahatlayacak. Ayrıca yayıncı modları, oyun boyunca görünen ve oyun ayarlarından açılan herhangi bir lisanslı müziğin çıkarılması umuduyla devreye girecek. Marvel’s Guardians of the Galaxy’de lisanslı müziğin yerini hangi dolgu müziğinin alacağı belli değil.

Marvel’s Guardians of the Galaxy’nin 26 Ekim 2021’de çıkacak. PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de yer alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here