Ana sayfa Donanım Google’ın Mesajlar Uygulaması Konuşma Balonları Test Ediyor

Google’ın Mesajlar Uygulaması Konuşma Balonları Test Ediyor

0

Bu yılın Nisan ayının başlarında Google, Pixel cihazları için yeni bir kabarcık bildirim özelliği sunan Android 10 Beta 2’yi kullanıma sundu. Facebook Messenger’ın sohbet kafalarına çok benzer şekilde çalışan özellik, devam eden görüşmeler için yüzen bir balon getiriyor. 

Özellik, Android 10’un kararlı sürümüne ulaşmasa da, kabarcık bildirim sisteminin gelecekteki bir Android sürümünde yer paylaşımlı API’nın yerini alması bekleniyor. Şu andan itibaren Bubbles API’sı Android 10 kullanıcıları Geliştirici Seçenekleri’nden (Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> Kabarcıklar) manuel olarak etkinleştirebilir.

Google yeni uygulama için çağrıda bulundu

Google geliştiricileri, uygulamaları test etmeye çağırdı. Böylece özellik, büyük olasılıkla Android 11’de etkinleştirildiğinde desteklenen uygulamalar hazır olacak.

Google, mesajlaşma uygulamalarında da test ediliyor. Bu yılın Ekim ayının başlarında, şirketin yeni mesajlaşma bildirimi desteği için Google Mesajlar uygulamasını hazırladığı söylendi. Şimdi ise, uygulamanın son sürümü başarıyla etkinleştirildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here