Ana sayfa Haber Google Pixel 5 Fiyatı Belli Oldu!

Google Pixel 5 Fiyatı Belli Oldu!

0
Google Pixel 5

Akıllı telefon pazarında önemli bir değişim yaratması beklenen Google Pixel 5, fiyatıyla da büyük şaşkınlık yaratacak gibi görünüyor. İşte konuyla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Google Japonya resmi Twitter hesabı tarafından yapılan bir paylaşım, kimsenin beklemediği bir türdendi. Özellikle de fiyat bakımında büyük belirsizliklere neden olan Pixel 5 cihazı, nihayet yavaş yavaş detaylanmaya başladı. Google firmasının bu yeni cihazında 74 bin 800 Japon Yeni uygun gördüğü ifade edildi.

Google Pixel 5 Türkiye satış fiyatı

Snapdragon 765 desteğiyle gelecek olan bu model, beklentileri büyük ölçüde karşılayacak gibi görünüyor. Ancak her pazarda fiyatlar aynı değil. Mesela bazılarında 50 dolar daha yüksek veya 50 dolar daha düşük olabilir. Bu tamamen normal bir durum.

Örnek vermek gerekirse; Google Pixel 4a, Japonya’da 406 dolar satış fiyatına sahipken ABD içerisinde yaklaşık 350 dolar civarında satılabiliyordu. Google Japonya Twitter hesabı 710 dolara denk olan bir rakam telaffuz ettiğine göre ABD satış fiyatı hemen hemen 660 dolar olacak diyebiliriz. Türkiye’ye gelecek olursa satış fiyatı muhtemelen vergilerle birlikte çok daha yüksek olacak diyebiliriz.

Google şirketi, bu cihazlarına çok fazla güveniyor. Hem yazılım hem de donanım açısından onları desteklediği düşünüldüğünde, kısa bir süre içerisinde çok fazla gelişim yakalamaya devam edecekleri bir gerçek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here