Ana sayfa Haber Google One İle Tanışın: Devasa Bulut Hizmeti

Google One İle Tanışın: Devasa Bulut Hizmeti

0
Google ve Çin

Dünyanın en büyük bulut hizmetlerinden bir tanesi olmaya aday Google One, büyük bir popülerlik kazandı. İşte merak edilen tüm detaylar.

Küresel çapta bulut hizmetleri sunan birçok platform bulunuyor. Mesela sadece Apple bile iCloud üzerinden devasa bir bulut hizmeti vermektedir. Google ise bu tür bulut hizmetleri sunmadığı için defalarca eleştirildi. Şimdi ise gelen bilgilere göre Google One isimli bir bulut hizmeti devreye giriyor. Peki Google nasıl bir hizmet türü verecek.

Google One hizmetleri ücretsiz olacak

Google one depolama hizmetleri ücretsiz bir şekilde kullanıcılara verilecek. Böylece herkesin kullanabilmesi amaçlanıyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa ilk etapta 15 GB ücretsiz olacak. Yani isteyen her kullanıcı 15 GB depolama alanını ücretsiz bir şekilde kullanabilecek. Eğer bunun kendisine yetmeyeceğini ve daha fazlasını istediğini söylerse o zaman belirli bir ücret karşılığında ek bulut hizmeti alabilir.

Google One şimdilik sadece Android kullanıcıları için devreye girecek. Apple akıllı telefonlarında kullanılan iOS platformu için ne zaman devreye gireceği tam olarak bilinmiyor. Ancak bunun daha çok Android işletim sistemini tatmin etmek için kullanılacağı söyleniyor. Sizce böyle bulut hizmetleri kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here