Ana sayfa Donanım Güncel Google Mesajlar Uygulaması Yeni Özellikler Alıyor

Google Mesajlar Uygulaması Yeni Özellikler Alıyor

0

Google, tüm Android uygulamaları için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. Uygulamaya yeni bir özellik eklenmeden önce, şirket çalışanları tarafından dahili olarak test edilir.

Bu dahili testlere her zaman ortalama bir kullanıcı tarafından erişilemez olsa da, zaman zaman kamuya açıklanmadan önce bunları etkinleştirmeyi başaranlar oldu. Örneğin, kısa bir süre önce şirketin, Google iletilerine kabarcık bildirimleri eklemeye ve çıkartmalar önermeye hazır olduğunu keşfettik.

İşletmelerden gelen mesajlar doğrulanabilecek

Android Police tarafından bildirildiği gibi, Verified SMS özelliği olarak adlandırılan bu özellik; şu anda Google Mesajlar beta v5.3.075’de yayınlanmaktadır. Bu özellik varsayılan olarak etkindir ve yalnızca doğrulanmış bir işletmeden SMS aldığınızda çalışır.

Bu özellik, sahte ticari hesapların kullanıcıları kandırmasını önlemeyi amaçlar ve aldığınız her bir SMS’yi doğrulamak için orijinal kodlardan yararlanır. Doğrulama yöntemi, telefon numaranıza, işletmeye ve mesajın içeriğine göre oluşturulan benzersiz bir karma değerden yararlanır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here