Ana sayfa Donanım Google Mayıs Ayında Komşular Uygulamasını Geliştirecek

Google Mayıs Ayında Komşular Uygulamasını Geliştirecek

0

2018’de Google, kullanıcıların yerel uzmanlar aracılığıyla mahalleleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmak için tasarlanan Neighborly adlı yeni bir deneysel uygulamaya başlama kararı aldı. Başlangıçta Mumbai, Hindistan’da sunuldu ve daha sonra ülke çapında birkaç şehre daha genişletildi.

Komşu uygulaması, desteklenen bir şehirdeki herhangi bir mahalle hakkında soru göndermenize izin veriyor. Mahalleyi bilenler, sorularınızı yanıtlamak için kullanılıyor. Bu uygulama kesinlikle oldukça benzersiz ve yararlı olsa bile, uygulama yeterince ilgi görmedi.

Google komşular uygulaması

Google, lansmanından sadece iki yıl sonra bu yıl Mayıs ayında uygulamayı kapatmayı düşünüyor.

Google kısa bir süre önce komşu kullanıcılara gönderilen e-postalarda, “Komşularınızla sizi komşularınız arasında bağlantı kurmak ve yerel bilgileri daha insani ve yardımsever hale getirmek için bir Beta uygulaması olarak başlattık. Bir topluluk olarak, yerel festivalleri kutlamak, sel sırasında önemli bilgileri paylaşmak ve bir milyondan fazla soruyu cevaplamak için bir araya geldiniz… Ama Komşu umduğumuz gibi büyümedi. Bu zor zamanlarda, her gün milyonlarca kişiye hizmet sunan diğer Google uygulamalarına odaklanarak daha fazla insana yardımcı olabileceğimize inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here