Ana sayfa Haber Google Kişiler Yedekleme ve Senkronize İmkanı Sunuyor

Google Kişiler Yedekleme ve Senkronize İmkanı Sunuyor

0

Google Kişiler, Google’ın Android’deki birinci taraf kişi uygulaması olarak biliniyor. Bu uygulama, Pixel ve Android One telefonlarındaki varsayılan Kişiler uygulamasıdır ve Play Store aracılığıyla diğer telefonlar için inidirilme imkanı sunar. 

Yıllar içinde, özellik açısından zengin bir uygulama haline geldi ve tasarımı Google’ın Material Theme yönergelerine uygun oldu. Google şimdi uygulamanın bir özellik boşluğunu doldurmaya çalışıyor.

Google kişiler artık çok daha kullanışlı

Google kişiler; Google Hesabına kaydedilmek yerine bir telefonun cihaz deposuna kaydedilen kişileri yedekleyemedi ve senkronize edemedi. Kullanıcılar için bu önemli bir problemdi.

Şimdi, bir sunucu anahtarı sayesinde, en azından bazı telefonlarda bunu yapmak mümkün hale geldi. Geçen yıl Google, Google Kişiler’e, kullanıcıların tam bir dışa aktarma veya içe aktarma yapmadan tek tek kişileri telefonlarının depolama alanından Google hesaplarına taşımalarına olanak tanıyan bir özellik getirmişti.

Şu anda ise uygulama, kullanıcının cihazına kaydedilen kişileri otomatik olarak okuyabilir ve senkronize edebilir. Böylece kullanıcılar onları manuel olarak Google hesaplarına taşıma konusunda endişelenmek zorunda kalmaz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here