Ana sayfa Haber Google Haritalar güncellemeleri COVID ile baş etmenize yardımcı oluyor

Google Haritalar güncellemeleri COVID ile baş etmenize yardımcı oluyor

COVID yer paylaşımı, paket servis takibi ve toplu taşıma kalabalığı hakkında güncellemeler

0

Google, COVID yer paylaşımına yapılan güncellemeler, paket sipariş özellikleri ve toplu taşıma için gerçek zamanlı kalabalıklık bilgileri dahil olmak üzere Google Haritalar‘a bir dizi iyileştirmenin geleceğini duyurdu. Bunların yanı sıra şirket, sürüş sırasında müzik için sesli kontroller gibi özelliklere erişmenizi sağlayan Google Asistan sürüş modunun ABD’de önizlemede kullanıma sunulduğunu söylüyor.

Google Asistan sürüş modu ilk olarak Google I / O 2019’da duyuruldu ve geçen ay bazı Android cihazlarda kullanıma sunuldu. Mod, telefon aramaları ve medya oynatma gibi özellikler için Haritalar navigasyon ekranının içinden ses kontrolleri sunuyor. Böylece gözlerinizi yoldan ayırmadan bunlara erişebiliyorsunuz. Ek olarak farklı mesajlaşma uygulamalarından yeni mesajları okuyabilmek, telefonları cevaplayabilmek; Spotify, YouTube Müzik ve Google Podcasts gibi hizmetlerden yararlanabilmek gibi hizmetler de yer alıyor.

Sırada, Eylül ayında yeniden kullanıma sunulan Google Haritalar için COVID-19 yer paylaşımında iyileştirmeler var. Önümüzdeki haftalarda, bir bölgede toplam olarak tespit edilen vakaların miktarıyla ilgili ayrıntıların yanı sıra yerel yetkililer tarafından sağlanan COVID bilgilerine bağlantılar da dahil olmak üzere Android ve iOS genelinde daha fazla bilgi eklenecek. Google, bunun seyahat ederken yerel kurallar ve düzenlemeler hakkında bilgi bulmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor.

Toplu Taşımanın Ne Kadar Kalabalık Olduğunu Öğrenebileceksiniz

Google Haritalar‘ın toplu taşımanın ne kadar kalabalık olduğu konusunda gösterdiği bilgilere yönelik iyileştirmeler var. Google, Haritalar’ın artık toplu taşımanın ne kadar kalabalık olduğunu size gerçek zamanlı olarak gösterebileceğini ve sosyal olarak uzaklaşmak zor olacaksa belirli bir tren veya otobüs güzergahından kaçınmanıza yardımcı olabileceğini söylüyor. Google Haritalar kullanıcılarından gelen geri bildirimleri kullanarak çalışan sistem, dünya genelinde Android ve iOS’ta kullanılabilir olacak. Bu özellik, Google‘ın geçen yıl ilk kez sunmaya başladığı tahmini kalabalıklık bilgilerine dayanıyor.

Haritalar ayrıca yemek siparişi verme özelliğini ekledikten sonra iOS ve Android’de uygulama içinden paket servis hakkında daha fazla bilgi gösteriyor. Artık teslimat tahmin zamanlarını veya bir yemeğin restorandan alınmaya hazır olduğunu gösterebilecek. Ancak Google, bu özelliğin sadece Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Avustralya, Brezilya ve Hindistan’da kullanıma sunulduğunu söylüyor.

Google, pandeminin başlangıcından bu yana bu yıl Haritalar‘a neredeyse 250 yeni özellik eklediğini söylüyor. Bunların birçoğu insanların yeni sağlık düzenlemeleri ve sosyal mesafe çağında dolaşmalarına yardımcı olmak için tasarlandığını da ekliyor. Bunlar, toplu taşıma ile ilgili yüz kapatma kuralları hakkında uyarıların yanı sıra COVID-19‘unuz olduğunu düşünüyorsanız bir doktoru aramanız için verilen uyarılara kadar uzanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here