Ana sayfa Haber Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Erdi

Google Fotoğraflar’ın Ücretsiz Depolama Hakkı Sona Erdi

0

Google Fotoğraflar’ın sınırsız ve ücretsiz depolama hakkı bugün sona eriyor. Kullanıcılar normalde sınırsız bir şekilde ücretsiz olarak depolama alanına sahipti. Fakat artık bu alan sadece 15 GB ile sınırlı. İşte diğer detaylar.

Geçtiğimiz haftalarda bunun haberini almıştık. Google’ın Fotoğraflar uygulamasında sınırsız depolamayı ücretli yapacağını biliyorduk. İşte o gün geldi. 1 Haziran tarihinden itibaren artık sınırsız depolama ücretsiz değil. 15 GB üzeri depolama hakkı için belirli bir ücret ödemeniz gerekecek.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Google İşletim Sistemi Fuchsia OS İlk Kez Kullanıldı


Google Fotoğraflar sınırsız depolama alanı hakkı sona eriyor

Pixel telefon kullanıcıları bu yeni yaptırımın dışında kalıyor. Eğer Pixel telefonunuz varsa hala sınırsız ve ücretsiz depolamadan yararlanabilirsiniz. Bunun yanında 15 GB’yi aşan halihazırda yedeklediğiniz fotoğraflara ne olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Açıklamaya göre, 1 Haziran tarihinden önce yüklenmiş olan fotoğraflar bu sınırın dışında tutulacak.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar

Yani eğer 1 Haziran tarihinden önce yüklediğiniz fotoğraflarınız 15 GB sınırını aşıyorsa bu fotoğraflara bir şey olmayacak. Fakat 15 GB’den daha fazla fotoğraf yedekleyemeyeceksiniz. Bunun için belirli bir miktar ücret ödemeniz gerekecek.

Şirket geçtiğimiz yılın Kasım ayında bu adımın talebi karşılamak için gerekli olduğunu açıkladı. Görünüşe göre talepler şirketin tahminlerinin de üstünde oldu. Bu sebeple artık sınırsız ve ücretsiz depolama hakkı sadece Pixel telefonu kullanıcıları için geçerli olacak.

Aynı zamanda, eski yüklediğiniz fotoğraflar 15 GB alanından sayılmayacak. Yani 15 GB’ye kadar yeni fotoğraflar yükleyebilirsiniz. Ancak söylediğimiz gibi, bunu aşmak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor.

Google Fotoğraflar depolama alanı fiyatları

Ücretler ise 100 GB için yıllık 57,99 TL ve 2 TB depolama alanı için de yıllık 289,99 TL ödemeniz gerekiyor. Yıllık ödeme yapmak istemezseniz, aylık 5,79 TL’ye 100 GB depolama alanı satın alabilirsiniz. Aynı zamanda aylık 11,59 TL’ye 200 GB depolama alanı seçeneği de mevcut. 2 TB depolama alanı için ise aylık fiyat 28,99 TL olarak karşımıza çıkıyor. Daha fazla detay için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here