Ana sayfa Haber Google Fotoğraflar kullanıcılarına kötü haber!

Google Fotoğraflar kullanıcılarına kötü haber!

Google Fotoğraflar, ücretsiz ve sınırsız depolama alanını 1 Haziran 2021'de sona erdirecek. 15 gösteriden sonra, Google One için atlamanız gerekecek.

0

Google Fotoğraflar, önümüzdeki yıldan itibaren “yüksek kaliteli” fotoğraflarınız için artık sınırsız ve ücretsiz depolama sunmayacak. Şirket, Çarşamba günü bir blog gönderisinde değişiklikleri duyurdu. “Anılarınızın daha da fazlasını hoş karşılayabilmek” için bir sınır koyması gerektiğini söyledi.

GOOGLE FOTO İÇİN ÜCRETLENDİRME

1 Haziran 2021’den itibaren Google Foto, ücretsiz depolama alanını her Google Hesabı ile birlikte gelen tamamlayıcı 15 GB ile sınırlayacak. Daha fazla depolama alanı istiyorsanız, 100 GB için ayda 1,99 dolardan (yılda 19,99 dolara) başlayan bir Google One aboneliği için aylık ödeme yapmanız gerekecek.

Google Fotoğraflar Başkan Yardımcısı Shimrit Ben-Yair, “Bunun büyük bir değişim olduğunu ve sürpriz olabileceğini biliyoruz. Bu yüzden size önceden haber vermek ve bunu kolaylaştırmak için kaynak sağlamak istedik” dedi.

8K özelliğine sahip Xiaomi Mi Box 4S Pro çıktı

Politika değişikliği yalnızca yüklenen yeni fotoğraflar ve videolar için geçerli olduğundan şu anda şu anda yüklenmiş olan hiçbir şey kotanıza dahil edilmez. Google, yeni politika yürürlüğe girdikten sonra, Fotoğraflar kullanıcılarının yaklaşık yüzde 80’inin 15 GB sınırlarına yaklaşık üç yıl boyunca ulaşmayacağını iddia ediyor. Ancak 1 Haziran 2021’den sonra, fotoğraflarınızı ve videolarınızı en iyi şekilde nasıl yedekleyeceğinizi düşünmeniz gerekecek. Fotoğrafları orijinal kalitede yüklüyorsanız, bu yeni değişiklikler sizi etkilemeyecektir.

Pixel 2 veya sonraki bir sürümüne sahipseniz, sınırsız ve ücretsiz yüksek kaliteli fotoğraf yedeklemeleri almaya devam edeceksiniz. Hala bir şekilde bir Pixel 1’e sahipseniz, orijinal kalitede sınırsız ve ücretsiz depolama alanı elde etmek için büyükbaba olacaksınız. Bu, Google’ın cihazlarını satın almanın başka bir nedenidir.

GOOGLE YENİ BİR ARAÇ GETİRİYOR

Google, önümüzdeki yaz Fotoğraflar uygulaması kullanıcılarının yedeklenen medyalarını kolayca yönetmelerine yardımcı olacak yeni bir ücretsiz araç sunacağını söyledi. Bu araç, saklamak istediğiniz anıları gözden geçirirken aynı zamanda karanlık veya bulanık fotoğraflar veya büyük videolar gibi silmeyi tercih edebileceğiniz çekimleri de ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak. Kullanıcılar sınıra yaklaşmaya başladığında, Google Fotoğraflar uyarılar gönderecek. Google ayrıca kullanıcılara, miktarın yanı sıra kaç yıllık depolama alanı bıraktıklarını da söyleyecek. Bu sayede kullanıcılara yüksek kaliteli fotoğrafları sınırlarına ulaşmadan ne kadar süre yüklemeye devam edebilecekleri konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

GOOGLE KULLANICILARA BU DURUMU BİLDİRDİ

Google, son birkaç aydır Google Foto’dan para kazanmak istediğini belirtti. Normal baskı hizmetleri sunmanın yanı sıra, şirket kısa süre önce kullanıcılara ayda on adet basılı fotoğraf gönderecek bir aylık baskı hizmetini açıkladı. Şirket ayrıca bir ödeme duvarının arkasına bazı düzenleme özellikleri koymaya başladı.

Google Fotoğraflar beş yıldan uzun bir süre önce kullanıma sunuldu ve o zamandan beri şirketin en sevilen hizmetlerinden biri haline geldi. Google, Google Foto’da 4 trilyondan fazla fotoğrafın depolandığını ve her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video yüklendiğini söyledi. Ne yazık ki, hizmeti bu kadar harika yapan şey artık çok daha karmaşık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here