Ana sayfa Haber Google Fotoğraflar İçin Yeni Arama Filtreleri Geliyor

Google Fotoğraflar İçin Yeni Arama Filtreleri Geliyor

0

Google Fotoğraflar, muhtemelen çoğunuzun kullandığı bir hizmet. Google şuan, bu uygulamasında aradığınız fotoğrafları daha kolay bulabilmeniz için yeni filtreler test ediyor. Bu özellik sayesinde fotoğrafları daha kolay bulacaksınız. İşte detaylar.

Google Fotoğraflar, daha detaylı arama filtrelerini test ediyor

Bildiğiniz gibi Google, Fotoğraflar uygulaması için yeniliklerle karşımıza daha önce gelmişti. Bunlardan biri de maalesef sınırsız depolama alanının sonlanmasıydı. Ancak şimdi Android Police adlı sitenin haberine göre, yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Şirketin bu özellikle amaçladığı, kullanıcıların aradıkları fotoğrafları kolayca bulması. Özellikle de fotoğraf arşivinizi düzenli olarak temizlemeyen biriyseniz, bu özellik işinize çok yarayacak gibi duruyor.

Artık, belirli bir kişinin resimlerini ararken Fotoğraflar arama alanının hemen altında bir dizi filtre sunacak. Burada videolar, selfieler ve ekran görüntüleri gibi medya türlerini seçerek aramanızı bazı seçeneklerle sınırlayabileceksiniz. Daha da önemlisi, seçtiğiniz tüm kişileri içeren resimleri ve videoları görüntülemek için ilk aramanıza başkalarını ekleyebilirsiniz.

Google Fotoğraflar yeni arama filtreleri
Google Fotoğraflar yeni arama filtreleri

Yeni özellik ne zaman kullanılabilecek?

Aslında bu özellik daha önce de var gibiydi. Arama kutusuna “İzmir’deki videolarım” yazdığınız zaman bu sonuçlar karşınıza geliyordu. Fakat bu yeni özellik, daha sezgisel bir özellik olacak. Aynı zamanda Fotoğraflar uygulamasının güçlü arama yeteneklerini de pazarlamanın bir diğer yolu olacak.

Bu yeni özellik, şuan büyük çapta kullanıma açık değil. Yani güncelleyerek bu özelliğe erişemeyeceksiniz. Bu da özelliğin şuan sadece bazı kullanıcılarla test aşamasında olduğunu gösteriyor.

Google’ın Fotoğraflar uygulamasında yaptığı diğer değişiklikleri hatırlatacak olursak, bunlardan biri iki yeni fotoğraf düzenleme filtresinin eklenmesiydi. Bunlar oldukça basit filtrelerdi. Fakat Google yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bahsettiğimiz özelliğin ne zaman herkese açık olacağına dair bir bilgimiz henüz yok. Yeniliklerden haberdar oldukça sizlerle paylaşacağız.

Qualcomm Snapdragon 778G Özellikleri Ortaya Çıktı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here