Ana sayfa Donanım Güncel Google Chrome Dolandırıcılarla Savaşıyor

Google Chrome Dolandırıcılarla Savaşıyor

0

Kimlik avı saldırıları; e-posta dolandırıcılığı ve kötü amaçlı yazılımlarla web oldukça tehlikeli bir yer olabilir. Google sizi, bu sorundan kurtarmak için devrede.

ZDNet’in bir raporuna göre; popüler Chrome web tarayıcısına, sizi gerçek web sitelerini taklit etmeyi amaçlayan yanlış yazılmış URL’ler hakkında uyaracak olan bir özellik ekleniyor.

Google Chrome Daha Etkili Mücadele Edecek

Google platformunun bu özelliği, şu anda Google Chrome Canary 70’de beta testinden geçiriliyor ve chrome: // flags / # enable-lookalike-url-gezinti-önerileri kullanılarak etkinleştirilebilir.

Önerileri seçtikten sonra Chrome; Ombnibar’ın altında bir uyarı mesajı gösterecek ve giriş kimlik bilgilerini çaldığı veya başka bir orijinal hizmeti taklit ettiği veya sahte olduğunu belirlediği bir web sitesinin URL’sini yazmanız durumunda yeni bir öneri gösterecek.

Örnek olarak, ZDNet sahte web sitelerinin paypall.com veya coịnbạse.com gibi örnekler içerebileceğini önermektedir. Ancak testlerde; Google Chrome’un standart sürümü zaten paypall.com’u, yasal PayPal web sitesine otomatik olarak yönlendiriyor. Ancak yine de bazı eksiklikler var.

Bu, özelliğin henüz hazır olmadığını ve resmi olarak gelecekteki bir sürümde gelebileceğini gösteriyor. Google’ın kullanılabilir güvenlik ekibinin bir üyesi olan Emily Stark da; web güvenliği konulu son sunumunda bu özelliği gösterdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here