Ana sayfa Donanım Güncel Google Asistan Güncellenerek Yeniden Tasarlandı

Google Asistan Güncellenerek Yeniden Tasarlandı

0

Dünyanın en çok sevilen uygulamalarından olan Google Asistan, çoğu kişi için Android’de kullanılan dijital yardımcı olarak biliniyor. Şimdiye kadar, Google Asistan’a layık bir tasarım görmek mümkün olmadı. 

Google Asistan’a son eklenen “Günüm” kullanıcı arayüzü sayesinde, tasarım çok daha dikkat çekici hale geldi. Böylece kullanıcı arayüzü güncellendi ve bugün olarak yeniden adlandırıldı.  

Google Asistan yeni tasarım

Pixel 3 ve Pixel 4 XL’deki yeni Google Asistan arayüzüne sonunda erişim sağlandı. Güncellenmiş kullanıcı arayüzü, alt kategoriler de sunarken, malzeme tasarımı standartları daha temiz ve daha güncel.

Google ile ilgili en yeni kararlı ve beta sürümleri Pixel 3’te denendi. Bugün kullanıcı arayüzüne erişim sağlanmasa bile, bunun sunucu tarafında aşamalı bir sunum olduğunu varsaymak mümkün. Bunun güvenli olduğu bazı çevreler tarafından da belirtilmişti. 

Şirket, bu uygulamayı yeni özellikleri test etmek için ilk kez kullanmıyor. Bu özelliğin Google Asistan kullanıcıları için ne zaman daha yaygın olarak tercih edileceği ise bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here